توسعه بلاکچین در کنار محدودیت کریپتو؛

۸۴ درصد اختراعات ثبت شده بلاکچین توسط چین است!

پیشرفت فناوری بلاک چین در کشور چین پس از سال ۲۰۱۹ آغاز شد، زمانی که رئیس جمهور شی جین پینگ از غول های فناوری چین خواست تا به رهبران صنعت در فناوری نوپا بلاکچین تبدیل شوند. بر اساس آخرین داده های به اشتراک گذاشته شده توسط مقامات دولتی چین، ۸۴ درصد از کل برنامه های بلاک چین ثبت شده در سراسر جهان متعلق به کشور چین است.

۸۴ درصد اختراعات ثبت شده بلاکچین توسط چین است!

اقتصادآنلاین - حسین عسکری؛ چین از بازار ارزهای دیجیتال فاصله گرفته است. با این حال، دولت پکن از فناوری بلاک چین حمایت کرده است. این کشور در طول سال‌ها، استفاده از فناوری بلاک چین را به طور فعال ترویج کرده است، بنابراین درصد بالای وجود پتنت‌های بلاک چین در چین تعجب آور نیست.

رئیس جمهور شی جین پینگ همچنین نقش کلیدی در ترویج فناوری نوپای بلاک چین ایفا کرده است. در سال 2019، رئیس‌جمهور از شهروندان، شرکت‌های فناوری و ذینفعان اکوسیستم خواست تا فعالانه در این فناوری نوپا شرکت کرده و نوآوری ایجاد کنند، زیرا این فناوری نقشی کلیدی در آینده انقلاب صنعتی بعدی خواهد داشت.

شرکت های چینی 4435 پتنت بلاک چین را ظرف یک سال پس از تایید رئیس جمهور شی جین پینگ در صنعت بلاکچین ثبت کرده اند. طبق مطالعه دیگری، چین از سال 2015 تا ژوئن 2021 تقریباً 60 درصد از درخواست های ثبت اختراع بلاک چین را در اختیار داشت و پس از آن ایالات متحده و کره جنوبی قرار دارند.

این رقم روز سه شنبه توسط وانگ جیانوی، معاون وزارت صنعت و فناوری اطلاعات منتشر شد.

به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، در حالی که چین بیشترین تعداد درخواست های ثبت اختراع بلاک چین را به خود اختصاص داده است، نرخ تایید به طور قابل توجهی پایین است و تنها 19 درصد از کل درخواست های ثبت شده تایید شده است.

نکته مهم دیگری که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که چین در تمرکززدایی چندان موفق عمل نکرده است، این اصلی است که فناوری بلاک چین بر آن استوار است. این امر در توسعه یوان دیجیتال کشور مشهود بود، جایی که بانک مرکزی ارز ملی دیجیتال را بر روی نسخه مدیریت شده یک بلاک چین با کنترل کامل بر عملکرد آن به جای استفاده از رویکرد شبکه توزیع شده توسعه داد.

ارسال نظر
ارسال نظر