کد خبر 572243
  • صفحه اصلی
  • اخبار بورس
  • بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس(۲۵مهر) / بانکی‌ها بیشترین سهم از خروج پول ۵۶۰میلیاردی امروز را به خود اختصاص دادند
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس(۲۵مهر) / بانکی‌ها بیشترین سهم از خروج پول ۵۶۰میلیاردی امروز را به خود اختصاص دادند

افراد حقیقی امروز ۵۶۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و همچنین سهام بانک گردشگری بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین سهیل بانی؛ در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۵۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد پنج هزار و ۱۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۴درصد یعنی هزار و ۲۲۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۱درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «فلزات اساسی» و «خودرو و ساخت قطعات» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «قند و شکر» و حمل و نقل آبی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وگردش»، «شپنا» و «فولاد» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «شراز»، «فملی» و «زاگرس» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک گردشگری معادل ۵۱میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پالایش نفت شیراز با برتری ۳۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۳۲نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۴۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۶۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۶۶۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

حقیقی حقوقی 00.07.25

تغییر مالکیت صنایع 0.07.25

ارسال نظر