۰ نفر

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور اعلام کرد

مجلسی ها مخالف انتقال پروازهای فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام/ احداث ترمینال جدید برای تهرانی ها

۱۹ تیر ۱۴۰۳، ۱۸:۲۶
کد خبر: 852356
مجلسی ها مخالف انتقال پروازهای فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام/ احداث ترمینال جدید برای تهرانی ها

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور گفت: نمایندگان مجلس مخالف انتقال پروازهای فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام هستند بنابراین برای فرودگاه مهرآباد ترمینال مدرن با هزینه ای بالغ بر ۳۰ همت می سازیم.

به گزارش خبرنگار «اقتصاد آنلاین»؛ رضا نخجوانی در نشست خبری عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم که صبح امروز سه‌شنبه ۱۹ تیرماه در ساختمان دادمان برگزار شد، گفت: ۹۵ درصد نمایندگان مجلس مخالف انتقال پروازهای فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی هستند. اساسا برای انجام پرواز کمتر از ۴٠ دقیقه طی مسافت بیش از یک ساعت به فرودگاه امام برای مردم به لحاظ مالی نمی‌صرفد.

انتقال فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام موجب نارضایتی مردم خواهد شد

وی افزود: انتقال فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام موجب نارضایتی مردم خواهد شد بنابراین اکنون در مرحله تهیه اسناد مناقصه‌ایم که یک ترمینال مدرن برای فرودگاه مهرآباد با منابع داخلی شرکت فرودگاه‌ها که هزینه ای بالغ بر ۳۰ همت خواهد بود، احداث شود.

نخجوانی گفت: محل اجرای این پروژه در زمین‌های متعلق به ارتش بود که با مساعدت فرماندهی کل ارتش و فرمانده نیروی هوایی کار به مرحله نهایی رسیده است و آماده امضای تفاهم‌نامه است که عملیات اجرایی این پروژه در فرودگاه مهرآباد که بزرگ‌ترین پروژه فرودگاهی کشور خواهد بود، آغاز شود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور با اشاره به اینکه هم‌اکنون حدود ۵ هزار نیروی پلیس فرودگاه‌ها و ۵ هزار نفر پرسنل سپاه حفاظت هوایی در کنار کارکنان وزارت اطلاعات و حراست کل کشور در فرودگاه‌ها انجام وظیفه می‌کنند تا امنیت فرودگاه‌ها را تامین کنند گفت: در حال حاضر روزانه حدود ۹۵۰ پرواز عبوری از کشور توسط شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور، ناوبری می‌شوند.

دو فرودگاه سقز و بناآباد که به ترتیب ٢٧ و ٣٠ سال که نیمه کاره باقی ماندند را به افتتاح رساندیم

او با تاکید بر اینکه دو فرودگاه سقز و بناآباد که به ترتیب ٢٧ و ٣٠ سال معطل و نیمه کاره باقی ماندند را تکمیل و به افتتاح رساندیم گفت: شرکت فرودگاه‌ها یک بنگاه اقتصادی است و صورت مالی آن می‌تواند مبنایی برای قضاوت عملکرد باشد که امروز این شرکت ٨ هزار و ۵٠٠ میلیون تومان سوددهی دارد و این رقم بیشترین سود شرکت در سالهای گذشته بوده است.

نخجوانی با اشاره به ورود دومین هواپیمای وارسی به کشور گفت: از گذشته دو فروند هواپیمای وارسی خریداری شده بود اما به دلیل تحریم‌ها هواپیمای دوم وارد کشور نشده بود در حالی که میلیون‌ها دلار پول پرداخته شده بود اما در نهایت توانستم دومین هواپیمای وارسی را وارد کردیم و در حال حاضر فعالیت‌های پروازی را آغاز کرده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها ادامه داد: حدود ۱۰ نظام‌نامه برای فرودگاه‌های کشور ایجاد شده و برای اخذ گواهینامه فرودگاهی در اختیار سازمان هواپیمایی قرار گرفته و از این تعداد گواهینامه فرودگاهی ۳ فرودگاه تا کنون اخذ شده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در خصوص برنامه‌های آتی این شرکت نیز تصریح کرد: اطلس سرمایه‌گذاری در مجموعه فرودگاه‌های کشور طراحی شده و آماده رونمایی است که در آن بیش از ۲۰۰ پروژه که آماده سرمایه‌گذاری و انعقاد قرارداد است، معرفی می‌شود. موفقیت‌های ایجاد شده در حوزه هوایی، حاصل تلاش همه دست‌اندرکاران صنعت هوایی است.

شرکت فرودگاه‌ها نشان می‌دهد که این شرکت، یکی از ۱۰ شرکت اصلی سودآور دولتی در کشور است

نخجوانی ادامه داد: از نظر اقتصادی عملکرد شرکت فرودگاه‌ها نشان می‌دهد که این شرکت، یکی از ۱۰ شرکت اصلی سودآور دولتی در کشور است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲ حدود ۸.۵ همت سودآوری برای شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور به ثبت رسید که این بیشترین سود کسب شده در تاریخ این شرکت به شمار می‌رود.

نخجوانی در خصوص برنامه‌های آتی این شرکت نیز تصریح کرد: اطلس سرمایه‌گذاری در مجموعه فرودگاه‌های کشور طراحی شده و آماده رونمایی است که در آن بیش از ۲۰۰ پروژه که آماده سرمایه‌گذاری و انعقاد قرارداد است، معرفی می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت مرکز توسعه نوآوری شرکت فرودگاه‌ها که هوشمند سازی فرودگاه‌ها را در دستور کار دارد، گفت: در آینده نزدیک و در راستای هوشمندسازی خدمات فرودگاهی، نرم‌افزاری رونمایی خواهد شد که نقطه ای اساسی در تحول خدمات فرودگاهی کشور است و با استفاده از آن مسافران می‌توانند همه خدمات فرودگاهی را با برنامه‌ریزی از خانه خود و بدون معطلی به انجام برسانند که با این اقدام می‌توان فرودگاه‌های کشور را به نسل ۳ و ۴ ارتقا می‌دهد.

وی همچنین در خصوص ارتباطات بین‌المللی شرکت فرودگاه‌ها نیز توضیح داد: ارتباط تنگاتنگی با ACI ایجاد شده است که از این طریق آخرین دانش روز دنیا وارد بخش هوایی کشور می‌شود. علاوه بر این همکاری مطلوبی نیز با سازمان ایکائو ایجاد شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha