۰ نفر

قیمت طلا تغییر کرد

۱۹ تیر ۱۴۰۳، ۱۰:۲۲
کد خبر: 852262
قیمت طلا تغییر کرد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۲۳۶۵ دلار و ۳۲ سنت رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، قیمت طلا پس از یک کاهش شدید در روز گذشته، در معاملات روز سه‌شنبه افزایش یافته است. سرمایه‌گذاران منتظر اظهارات جروم پاول رئیس فدرال رزرو و اطلاعات تورم آمریکا در ماه ژوئن هستند تا اقدام بعدی بانک مرکزی این کشور را پیش‌بینی کنند.

به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۲۳۶۵ دلار و ۳۲ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۴۴ درصدی به ۲۳۷۳ دلار و ۹۰ سنت رسیده است.

طبق گفته کلوین وانگ، یکی از تحلیلگران ارشد بازار در آسیا پاسیفیک، پس از انتشار اطلاعات اقتصادی اخیر آمریکا امید بازار نسبت به دو بار کاهش نرخ بهره در سال جاری میلادی افزایش یافته است.

اگر پاول در سخنرانی خود به طور مستقیم یا غیر مستقیم به ضعف اقتصاد آمریکا اشاره کند، به نفع طلا خواهد بود.

گزارش اشتغال آمریکا در روز جمعه نشان داد نرخ بیکاری در این کشور تا ۴.۱ افزایش یافته است. بازارها حالا ۷۷ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره یک بار در ماه سپتامبر و بار دیگر در دسامبر پایین بیاید.

کاهش نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

شرکت‌کنندگان بازار همچنین منتظر انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده و تولیدکننده در آمریکا هستند که قرار است در روزهای پنجشنبه و جمعه انجام شود.

گزارش کاهش تورم در آمریکا قیمت طلا را در کوتاه مدت در سطح ۲۴۱۰ دلار نگه می‌دارد.

در میان سایر فلزات گرانبها قیمت نقره با ۰۱.۱۷ افزایش به ۳۱ دلار و ۲۸ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۸۰ درصدی ۱۰۱۱ دلار و ۳۶ سنت معامله می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha