۰ نفر

آخرین وضعیت آتش‌سوزی جنگل‌های پلدختر

۴ تیر ۱۴۰۳، ۰:۴۳
کد خبر: 849444
آخرین وضعیت آتش‌سوزی جنگل‌های پلدختر

فرماندار پلدختر از مهار آتش‌سوزی در دونقطه از جنگل‌های شمال غرب این شهرستان خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، احسان علی پوری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: با تلاش مجموعه امدادگران منابع طبیعی، بسیج، سپاه، تشکل‌های مردمی و نیروهای ستاد بحران دونقطه از سه محل آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال غربی پلدختر به طور کامل مهار شد.

وی افزود: یک نقطه آتش‌سوزی در نوک قله روستای «خرسدر» دارای خط آتش حدود دو کیلومتر است که در صورت مساعد بودن هوا طی امشب مهار خواهد شد.

فرماندار پلدختر، گفت: برای اطفای حریق ۳۰ نفر از نیروهای واکنش سریع از منابع طبیعی پلدختر و استان و ۵۰ نفر از اهالی محل با تجهیزات به محل حادثه اعزام و عملیات مهار آتش به‌صورت هوا و زمین انجام شد.

علی پوری با بیان اینکه سپاه امروز نقطه‌زنی خیلی خوبی در مهار آتش در جنگل‌های شمال غربی پلدختر داشت، افزود: بالگرد سازمان هوا فضای سپاه برای انتقال نیروها و تجهیزات و آبپاش ۲۰ سورتی پرواز انجام داد.

وی دلیل اصلی آتش‌سوزی را عوامل انسانی دانست و یادآور شد: تاریکی شب، سخت‌گذر بودن و صخره‌ای بودن مسیر، شیب تند، تراکم و پوشش غنی گیاهی که رو به خشکی گذاشته، گرمای هوا و وزش باد عملیات اطفای آتش را با کندی مواجه ساخته است.

فرماندار پلدختر، افزود: مساحت عرصه خسارت‌دیده از این آتش‌سوزی‌ها در دست بررسی است که پس از برآوردهای کارشناسی اعلام می‌شود.

علی پوری، گفت: فردا ساعت ۹ صبح جلسه مدیریت بحران استان با محوریت آتش‌سوزی در جنگل‌های پلدختر در محل فرمانداری شهرستان برگزار خواهد شد.

وی از همکاری و تلاش منابع طبیعی، هلال‌احمر، محیط‌زیست، بسیج، سپاه و جوامع محلی شهرستان‌های پلدختر، رومشکان، کوهدشت و خرم‌آباد قدردانی کرد.

فرماندار پلدختر بر لزوم حفاظت از جنگل‌های شهرستان و توجه به آنها به‌عنوان ریه‌های تنفسی زاگرس تأکید کرد و از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب آتش‌سوزی مراتب را دراسرع‌وقت به شماره‌های ۱۳۹ و ۱۵۰۴ اطلاع دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha