۰ نفر

آبگذاری در کانال های سد ۲۴ ساعت تمدید شد

۲۴ خرداد ۱۴۰۳، ۲۳:۱۵
کد خبر: 847622
آبگذاری در کانال های سد ۲۴ ساعت تمدید شد

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان، با بیان اینکه مرحله سوم آبگذاری کانال های راست و چپ سد سنگر یک روز تمدید شد، گفت: از آبگیری اراضی انتهای شبکه اطمینان حاصل خواهیم کرد تا به همه شالیزارها آب برسد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وحید خرمی ۲۴ خرداد ماه در گفت وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور تکمیل آبیاری شالیزارهای مناطق شرق و مرکزی استان گیلان، آبگذاری در کانال های راست و چپ سنگر به مدت ۲۴ ساعت تمدید شد.

وی با بیان اینکه قرار بود مرحله سوم آبگذاری کانال های راست و چپ سنگر صبح فردا، ۲۵ خردادماه قطع شود، تصریح کرد: آبرسانی توسط کانال فومنات همچنان ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان از اعزام اکیپ های امور آب برای بازدید از شالیزارها خبر داد و تاکید کرد: کشاورزان نگران نباشند، زیرا در این مرحله همه شالیزارهای تحت شبکه آبیاری سد سفیدرود باید آبگیری کنند تا آب را قطع کنیم.

خرمی از کشاورزان عزیز و سختکوش گیلانی خواست نهایت همکاری را در صرفه جویی مصارف آب کشاورزی داشته باشند و خاطرنشان کرد: به منظور رفع دغدغه کشاورزان و با توجه به گرمای هوا و تکمیل آبیاری شالیزارهای مناطق شرق و مرکزی گیلان، در این مرحله ۹ روز وصل و چهار روز قطع خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه سومین سال خشکی و کم بارشی را تجربه می کنیم، گفت: تقویم زراعی و نوبت بندی رهاسازی آب سد را در سال‌های گذشته با کشاورزان تمرین کردیم و این روش ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha