۰ نفر

صدور هشدار نارنجی دریایی در هرمزگان

۲۴ خرداد ۱۴۰۳، ۲۳:۱۳
کد خبر: 847619
صدور هشدار نارنجی دریایی در هرمزگان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور هشدار سطح نارنجی دریایی در استان خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، ‌مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان امروز پنجشنبه ۲۴خرداد، اظهار داشت: پیرو صدور هشدار دریایی سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان با توجه به خروجی نقشه ها و مدلهای هواشناسی برای روزهای آینده بیانگر شرایط ناپایدار دریایی است.

حسن زاده گفت: بر اثر این سامانه از پیش از ظهر روز پنج شنبه تا اواخر وقت امروز شاهد وزش باد شدید و مواج شدن دریا خواهیم بود.

وی ادامه داد: امروز وزش باد نسبتا شدید شمال غربی و گردو غبار در محدوده ۵۰ کیلومتر بر ساعت (۲۸ نات ) و افزایش ارتفاع موج تا ۱۸۰ سانتی متر (۶پا) با تاکید بر شرق خلیج‌فارس و جزایر غربی‌( کیش و لاوان ) را شاهد خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با فعالیت این سامانه احتمال خسارت و اختلال در ترددهای دریایی، قایق‌های صیادی و فعالیت های تفریحی، اختلال در تردد شناورهای مسافربری بنادر غربی اختلال در تردد کشتی‌های تجاری به سمت بوشهر و خوزستان احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی‌، بروز گرد و غبار کاهش موقتی کیفیت هوا ‌وجود دارد.

حسن زاده گفت: توصیه می‌شود دستگاه‌های امداد رسان در مناطق دریایی استان تمهیدات لازم در مناطق دریایی استان و مناطق ساحلی جهت جلوگیری از خسارت احتمالی را مد نظر قرار دهند و از تردد شناورهای سبک و فعالیت‌های تفریحی جلوگیری و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری و کشتی های تجاری جلوگیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha