۱ نفر

معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران :

دو بار با آقای آل هاش تماس برقرار شده و ایشان گفته بودند من حالم بد است و صدای آمبولانس ها را می‌شنوم

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۰:۳۷
کد خبر: 842891
دو بار با آقای آل هاش تماس برقرار شده و ایشان گفته بودند من حالم بد است و صدای آمبولانس ها  را می‌شنوم

معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: در ابتدای وقوع حادثه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور و هیأت همراهش، با امام جمعه تبریز ۲ بار تماس تلفنی داشتند و ایشان گفتند که حالم بد است و اینکه از اطراف صدای آمبولانس می‌شنوم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، «مهدی صفری» معاون اقتصادی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران که در مراسم افتتاح سد مرزی «قیز قلعه سی» که صبح روز یکشنبه سی‌ام اردیبهشت با حضور «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور اسلامی ایران و «الهام علی‌ف» رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان افتتاح شد، حضور داشته است، در یک گفتگوی تلویزیونی با تشریح اهمیت افتتاح این سد گفت: رئیس‌جمهور شخصاً در افتتاح این سطح حضور پیدا کردند تا بر این موضوع تاکید کنند که تقسیم آب‌های مرزی به صورت برد-برد می‌تواند برای ۲ کشور همسایه مفید باشد

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور در جریان این مراسم در مورد این بخش از کریدور شمال- جنوب نیز با همتای آذربایجانی خود صحبت کرد، اظهار کرد: در این دیدار ابراز امیدواری شد که این بخش از کریدور تا آخر امسال کامل شود.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور بعد از اقامه نماز ظهر و ملاقات با علی‌اف و شرکت در مصاحبه مطبوعاتی، سوار بالگرد شد، اظهار کرد: در مسیر راه هوا به شدت ابری می‌شود و وقتی که بالگرد می‌خواسته اوج بگیرد این اتفاق رخ می‌دهد. در ابتدای این حادثه با امام جمعه محترم تبریز ۲ بار تماس تلفنی داشتند و گفتند که حالم بد است و از اطراف نیز صدای آمبولانس می‌شنوم.

این دیپلمات ارشد وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه محلی که این حادثه رخ داده بسیار صعب العبور است و منطقه به شدت بارانی و مه‌آلود است و وضعیت سختی در آنجا وجود دارد، اظهار کرد: امیدواریم هرچه زودتر تیم‌های امداد نجات بتواند به آن منطقه برسند.

صفری در بخش دیگری از صحبت‌های خود در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه خبر با بیان اینکه همان‌طور که بارها اعلام کرده‌ایم سیاست همسایگی، یکی از سیاست‌های مهم و اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است گفت: این سد و نیروگاه‌های مربوط به آن می‌تواند حدود ۴۰ هزار شغل ایجاد کند .

صفری همچنین گفت: کریدور  مربوط به این قسمت بسیار استراتژیک است و رئیس‌جمهور نیز به موضوع گسترش کریدورها و گسترش همکاری‌های اقتصادی با کشورهای همسایه توجه ویژه‌ای دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha