۰ نفر

واکنش نمایندگی ایران در ژنو به کشف گور دسته جمعی در بیمارستان ناصر در خان یونس

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۵:۴۷
کد خبر: 838294
واکنش نمایندگی ایران در ژنو به کشف گور دسته جمعی در بیمارستان ناصر در خان یونس

سفیر ایران در ژنو به رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل اظهار داشت: وحشی گری رژیم صهیونیستی در غزه دیگر موجب شگفتی هیچ کس نیست. این نسل کشی را فورا متوقف کنید.

به گزارش اقتصاد آنلاین، علی بحرینی، سفیر ایران در ژنو طی نامه‌های جداگانه‌ای خطاب به رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ  و کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل ضمن برشمردن فهرستی از موارد جنایات جنگی، جنایات علیه بشریت و نسل کشی که توسط رژیم صهیونیستی در 8 ماه گذشته به وقوع پیوسته است، خواستار اقدام فوری سازمان‌های بین المللی برای توقف این نسل کشی شد.   

 سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل در ژنو در این مکاتبه با اشاره به گزارش موسسه دفاع مدنی در غزه مبنی بر کشف گوردسته جمعی حاوی پیکرهای 200 تن از شهدای فلسطینی که توسط نیروهای اسرائیلی در مجتمع پزشکی ناصر در خان یونس غزه کشته و دفن شده بودند، در این نامه اظهار داشته است که پیش از ارتکاب به این جنایت نیز کارشناسان سازمان ملل در خصوص حمله به بیمارستان ها توسط رژیم صهیونیستی هشدار داده بودند. این واقعیت نشان می دهد که اگر این جنایات دهشتناک فورا متوقف نشود، لا جرم شاهد تکرار  چنین فجایعی خواهیم بود.  

بحرینی در این نامه با استناد به حقوق بین الملل، حقوق بین المللی بشردوستانه و اسناد مهم بین المللی از قبیل کنواسیون های چهارگانه ژنو، حمله به بیمارستان ها و اماکن درمانی، گرسنگی دادن به مردم به عنوان ابزار جنگی، جلوگیری از انتقال کمک های بشردوستانه و مواردی از این قبیل را مصادیق غیر قابل انکار جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی خوانده و اظهار داشت که سبعیت در حملات غیر انسانی رژیم صهیونیستی در غزه دیگر موجب شگفتی هیچ کس نیست. این رفتار قبلا نیز توسط این رژیم وعده داده شده است.

واکنش نمایندگی ایران در ژنو به کشف گور دسته جمعی در بیمارستان ناصر در خان یونس

خاطر نشان می‌گردد، کنوانسیون های بشردوستانه ژنو، متضمن حقوق غیر نظامیان در مخاصمات مسلحانه است و کمیته بین المللی صلیب سرخ به عنوان پاسدار و نگهبان حقوق بین المللی بشردوستانه و کنوانسیون های ژنو  موظف است حداکثر تلاش خود را برای اجرای مفاد این کنواسیون ها مبذول دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha