۰ نفر

رسانه آمریکایی: حمله اسرائیل هیچ آسیبی نداشت

۳۱ فروردین ۱۴۰۳، ۲۱:۰۱
کد خبر: 837360
رسانه آمریکایی: حمله اسرائیل هیچ آسیبی نداشت

شبکه سی ان ان در خبری اختصاصی نوشت که تصاویر ماهواری های نشان می دهد که پایگاه هوایی ای که ادعا می شد هدف حمله رژیم صهیونیستی بوده سالم به نظر می رسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایرنا، بر اساس تصاویر ماهواره ای اختصاصی سی ان ان از شرکت آمبرا اسپیس (Umbra Space)، به نظر نمی رسد که هیچ آسیب گسترده ای به پایگاه هوایی ای که گفته می شود هدف حمله نظامی رژیم اسرائیل بوده، وارد نشده است.

تصاویر ماهواره ای رادار دیافراگم مصنوعی (SAR) حدود ساعت ۱۰:۱۸ صبح به وقت محلی گرفته شده است.

هیچ گودال انفجار بزرگی یا ساختمان تخریب شده ای دیده نمی شود.

به نوشته سی ان ان، تصاویر SAR مانند تصاویر ماهواره ای معمولی نبوده و توسط ماهواره‌ای ایجاد می‌شوند که پرتوهای راداری را با قابلیت عبور از ابر ارسال می کنند. این پرتوها از اجسام روی زمین انعکاس یافته و به ماهواره بازمی گردند.

این تصاویر همچنین نشان می دهد که جنگنده های اف ۱۴ ایرانی که در گذشته در این پایگاه هوایی مستقر بوده اند، در حال حاضر در آن مستقر نیستند. تصاویر ماهواره ای آرشیوی دیگری که توسط سی ان ان بررسی شده نشان می دهد که آن این جنگنده ها مدتی است که در این پایگاه حضور نداشته اند.

به گزارش ایرنا، حوالی ساعت ۴ بامداد امروز، پدافند هوایی پایگاه هشتم شکاری اصفهان برای رهگیری به کار افتاد و صدای پدافند از سمت شمال شرق اصفهان بگوش رسید.

امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده‌کل ارتش در گفت‌وگویی درباره صدای انفجار در اصفهان، گفت: انفجار صبح امروز در آسمان اصفهان مربوط به تیراندازی سامانه‌های پدافند ضد هوایی به شئ مشکوکی بوده که هیچ حادثه و خسارتی در پی نداشته است.

وی افزود: کارشناسان مربوطه در حال بررسی ابعاد موضوع می‌باشند که پس از دریافت نتیجه، مراتب را اطلاع‌رسانی خواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha