۰ نفر

ترقه بازی اصفهان توان واقعی اسرائیل را نشان داد

۳۱ فروردین ۱۴۰۳، ۱۸:۰۴
کد خبر: 837322
ترقه بازی اصفهان توان واقعی اسرائیل را نشان داد

واکنش محکم ایران و پاسخ ضعیف امروز منتسب به اسرائیل نشان داد معادلات منطقه تغییر کرده است و اعتماد به نفس جمهوری اسلامی و متحدانش از این پس بسیار بیشتر از قبل خواهد بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا تقوی نیا کارشناس سیاسی در توئیتی نوشت:

۱-بامداد امروز جمعه ۳۱ فروردین ، چند کوادکوپتر بر فراز پایگاه هشتم شکاری اصفهان منهدم شدند . مبداء این کوادکوپترهای بسیار ریز مشخص نبود اما هیچ کدام به اهداف خود نرسیده و در هوا منفجر شدند.

۲- این اتفاق به اسرائیل منتسب شد و رسانه های اسرائیل آن را حمله این رژیم نامیدند اما پس از مشخص شدن ابعاد این رخداد طنزگونه، برخی وزرا و کارشناسان اسرائیلی نیز نسبت به آن اعلام انزجار  و تاسف کردند و آن را مایه تمسخر رژیم صهیونیستی نامیدند.

۳-حتی کارشناسان شبکه اینترنشنال نیز به صراحت آن را یک پاسخ ضعیف نامیدند و تلویحا اعلام کردند که معادله بازدارندگی ایران در سوریه تثبیت شد.

۴-این واکنش اسرائیل نشان داد این رژیم تا چه حد ضعیف و فرسوده شده و با اسرائیل دهه های گذشته تفاوت اساسی پیدا کرده است‌.

۵-  کیفیت و کمیت این پاسخ حاکی از ترس جدی اسرائیل برای ورور به جنگ با ایران است؛ در حالی که حمله وعده صادق سپاه به گونه ای بود که نشان داد جمهوری اسلامی کاملا آمادگی ورود به جنگ را دارد.

۶-به نظر می رسد اسرائیل آمادگی درگیری در چند جبهه را نداشته و اولویتش ادامه نبرد در غزه و پاسخ به حملات حزب باشد و دیگر تعرض به نیروهای ایرانی در سوریه را انجام ندهد زیرا با حمله ای سنگین تر و وسیع تر از عملیات وعده صادق روبرو خواهد شد.

۷- کشورهای عربی و سایر دولتها که روی اسرائیل و قدرت نظامی آن حساب باز کرده بودند، ملتفت گشتند که این رژیم نیز در برابر ایران کوتاه آمد و نتوانست بازدارندگی از دست رفته خود را احیا کند .

۸- باید مراقب بود زیرا اسرائیل مانند مار زخم خورده است و اگرچه جرات و جسارت حمله مستقیم به ایران را ندارد ، اما خطر عملیات های خرابکارانه و تروریستی این رژیم علیه تاسیسات حیاتی ایران و مقامات علمی و دفاعی فعلا رفع نشده است.

در پایان باید گفت واکنش محکم ایران و پاسخ ضعیف امروز اسرائیل نشان داد معادلات منطقه تغییر کرده است و اعتماد به نفس جمهوری اسلامی و متحدانش از این پس بسیار بیشتر از قبل خواهد بود.

سر بسته بگویم برخی سیاسیون داخلی که گمان می کردند حملات اسرائیل دامی است برای تحریک ایران به جنگ و ورود آمریکا به آن، متوجه شدند که نه صهیونیست ها قابلیت جنگ با جمهوری اسلامی را دارند و نه آمریکا تمایلی به آن.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • Meri SE ۱۸:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
    0 0
    فعلا دمکرات ها در آمریکا و اتحادیه اروپا صلاح نمی‌دانند که جنگ جدی شروع بشود . فقط قصدشان فروش اسلحه هایشان است وگرفتن باج سیبل از هر دوطرف و بقیه . نفت و گاز را می‌خواهند که توسط ...می‌گیرد. تا وقتی باجشان توسط ... برسد آنها با ایران در نمی‌افتند. می‌گویند اتفاق سوریه هم یک اشتباه بوده است . قرار نبوده که سفارت ابران در دمشق را را بزنند. خدایا خودت مارا از شر شیاطین حفظ بفرما .امین .M.K