۳ نفر

شماره تماس شبانه‌روزی پلیس فتا

۲۹ فروردین ۱۴۰۳، ۰:۱۲
کد خبر: 836845
شماره تماس شبانه‌روزی پلیس فتا

رئیس پلیس فتا استان گفت: مرکز فوریت‌های سایبری، به صورت شبانه روزی در پلیس فتا این استان فعال است و از کاربران خواست در صورت مواجهه با هرگونه آسیب‌های سایبری می توانند سریعا اطلاع دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا،  سرهنگ رسول جلیلیان روز سه شنبه ۲۸ فروردین اظهار کرد: مرکز فوریت‌های سایبری کارکردی شبیه به مرکز ۱۱۰ دارد با این تفاوت که به جرائم موضوعات فضای مجازی می‌پردازد.

وی اضافه کرد: چنانچه کاربران با مشکلاتی درخصوص فضای مجازی روبرو شوند، کارشناسان پلیس فتا به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی هستند.

جلیلیان گفت: کاربران درصورت نیاز می‌توانند با شماره ۰۲۶۲۱۸۲۷۱۴۷ تماس بگیرند.

وی از کابران خریدهای اینترنتی خواست به نکات امنیتی در این فضا توجه بیشتری کرده تا گرفتار کلاهبرداران مجازی نشوند چرا که افراد سودجو با استفاده از ترفندهای جذاب تبلیغاتی تلاش می‌کنند تا خریداران و کاربران اینترنتی را که از آگاهی لازم در این زمینه برخوردار نیستند به سمت لینک های جعلی خود هدایت و دست به اعمال مجرمانه می‌زنند.

رئیس پلیس فتا البرز بیان کرد: مردم برای خریدهای مجازی قبل از هراقدام، از اصلی بودن صفحه سایت و آدرس اینترنتی مطمئن تا گرفتار درگاه های جعلی یا برداشت‌های غیرمجاز نشوند.

سرهنگ جلیلیان گفت: متقاضیان خرید کالا از سایت‌هایی که دارای نماد الکترونیکی هستند اقدام به خرید کنند و هنگام پرداخت وجه از درگاه اصلی اقدام به تراکنش نمایند ضمن آنکه از پرداخت بیعانه در هر شرایطی پرهیز شود.

این مقام انتظامی یادآورشد: همچنین هنگام پرداخت اینترنتی از صحت و اصالت درگاه‌ها اطمینان حاصل کنند چرا که ثبت اطلاعات در سایت‌های جعلی زمینه ساز سوء‌استفاده از کاربران را به وجود می آورد.

وی گفت: یکی از روش‌های شناخت درگاه‌های جعلی کاربر یک بار اطلاعات کارت بانکی خود را اشتباه وارد درگاه موردنظر کرده و چنانچه عملیات بانکی ادامه یابد، به طورقطع درگاه جعلی است.

سرهنگ جلیلیان اظهارکرد: کلاهبرداران با ترفند خاصی نظیر ایجاد صفحات جعلی پرداخت‌های بانک و فروشگاه‌های مجازی جعلی از کاربران اطلاعات بانکی، شماره کارت، رمز اینترنتی CVV۲ و تاریخ انقضای کارت را اخذ و سپس اقدام به برداشت غیر مجاز می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha