۰ نفر

درخواست عربستان برای تصویب قطعنامه‌ علیه رژیم صهیونیستی

۱۷ فروردین ۱۴۰۳، ۲۱:۱۳
کد خبر: 834481
درخواست عربستان  برای تصویب قطعنامه‌ علیه رژیم صهیونیستی

عربستان سعودی به نمایندگی از کشورهای عربی خواستار تصویب قطعنامه‌ای تحت فصل هفتم منشور سازمان ملل در رابطه با اقدامات رژیم صهیونیستی در نوار غزه شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایسنا، «عبد العزیز بن محمد الواصل» نماینده عربستان سعودی در شورای امنیت در جریان نشست این شورا درباره وضعیت خاورمیانه اظهار کرد: فلسطینی‌ها به دلیل سرکشی اسرائیل با خطر قحطی واقعی روبرو هستند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، نماینده عربستان سعودی در شورای امنیت افزود: گروه کشورهای عربی از شورا می‌خواهد که قطعنامه‌ای را تحت فصل هفتم منشور سازمان ملل درباره اقدامات اسرائیل تصویب کند.

وی افزود: گروه کشورهای عربی بار دیگر بر حمایت خود از آنروا تاکید می‌کند؛ چرا که این آژانس راه نجات ۲ میلیون فلسطینی است.

الواصل با اشاره به هدف قرار گرفتن کاروان پرسنل «آشپزخانه مرکزی جهانی» در نوار غزه نیز تصریح کرد: جهان از حادثه‌ای شوکه شد که ارتکاب آن توسط عاملاین اقدام تعجب آور نیست و این اتفاق هدف قرار دادن کاروان آشپزخانه مرکزی بود.

وی در این باره ادامه داد: گروه کشورهای عربی جنایات مرتکب شده علیه امدادگران در نوار غزه را محکوم می‌کند.

منابع رسانه‌ای هفته گذشته از کشته شدن هفت تن از کارکنان سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی در نوار غزه در حمله رژیم صهیونیستی خبر دادند.

سازمان امدادرسانی آشپرخانه مرکزی جهانی که دفتر آن در آمریکا قرار دارد، پیشتر اعلام کرده بود پس از کشته شدن هفت تن از کارمندانش در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به مرکز نوار غزه، فعالیت‌هایش در منطقه به حالت تعلیق درآمدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha