۰ نفر

خبر مهم برای تهرانی‌ها درباره طرح ترافیک

۲۲ اسفند ۱۴۰۲، ۱۲:۴۶
کد خبر: 830186
خبر مهم برای تهرانی‌ها درباره طرح ترافیک

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد پیگیری‌ها برای ارائه طرح جامع ترافیک ادامه دارد و تا سال آینده این اقدام انجام می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از صدا وسیما، مهدی چمران امروز سه شنبه در حاشیه دویست و بیست و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران همچنین با تاکید بر اینکه راه‌حل خاصی برای ترافیک شب عید وجود ندارد؛ گفت: از مسئولان شهرداری به ویژه در حوزه حمل و نقل عمومی درخواست داریم که تمام تلاش خود را به کار بگیرند تا خدمات رسانی را بهبود ببخشند. از مردم نیز درخواست می‌کنیم که از سفرهای غیرضروری بپرهیزند و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند تا شاهد راهبندان‌های وقت گیر و کشنده نباشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به دعوت از مسئول فنی مترو به جلسه امروز برای ارائه توضیحات درخصوص خرابی‌ها، گفت: مدیرعامل مترو در مصاحبه‌ای از کمبود اعتبار سخن گفته بود و به نظر بنده چنین چیزی وجود ندارد. ممکن است در خرید تجهیزات خارجی مشکل وجود داشته باشد، اما اعتبار مورد نیاز تخصیص یافته بود.

وی ادامه داد: تعدادی از وسایل حمل و نقل عمومی از چین وارد شده و امروز از این وسایل بازدید خواهد شد. استاندارد این دستگاه‌ها تایید شده است.

چمران همچنین با بیان اینکه در جلسه امروز کرایه وسایل نقلیه عمومی بررسی خواهد شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه نرخ‌ها از ابتدای اردیبهشت ماه اعمال می‌شود، هنوز فرصت برای تصویب داریم. در ابتدای سال به هیچ عنوان نباید اضافه نرخ دریافت شود و اگر اینگونه باشد تخلف صورت گرفته است.

رئیس شورای شهر تهران درادامه با بیان اینکه در چهارراه سیروس و مولوی بنده تجمع معتادان را ندیده‌ام، گفت: البته نه اینکه معتادان وجود نداشتند، اما اینکه در گوشه و کنار معابر تجمع کرده باشند، دیده نشده است.

وی گفت: در جلسه امروز همچنین لایحه ثبت درختان ارزشمند و همچنین آیین‌نامه استقرار حیوانات خانگی بررسی خواهد شد. طرح موضعی برای ساماندهی اسلام‌آباد نیز تهیه شده که باید تایید و درنهایت به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال شود.

چمران تصریح کرد: اساسنامه سازمان آرامستان‌ها و پیشگیری و مدیریت بحران نیز در جلسه امروز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی همچنین با اشاره به جان باختن ۱۰ نفر در آستانه چهارشنبه‌سوری، یادآور شد: آسیبی که افراد می‌بینند قابل جبران نیست و والدین باید مراقب فرزندان خود باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha