۰ نفر

هشدار وقوع سیلاب در مازندران

۹ اسفند ۱۴۰۲، ۱۶:۴۵
کد خبر: 827432
هشدار وقوع سیلاب در مازندران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران خاطرنشان کرد: رانندگان باید هنگام تردد در جاده‌های استان دقت کنند و در محورهای کوهستانی با رعایت نکات ایمنی و با احتیاط برانند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، مدیرکل بحران استانداری مازندران گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی از امروز تا جمعه، علاوه بر کاهش محسوس دمای هوا، احتمال وقوع سیلاب در حاشیه رودها و مسیل‌ها در مازندران محتمل است.

حسینعلی محمدی؛ مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی و هشدار وقوع سیلاب در مازندران بیان کرد: با ورود سامانه سرد بارشی از امروز چهارشنبه و تداوم هوای سرد در روز پنجشنبه به‌تدریج در آسمان استان شاهد بارش متناوب باران و برف و وزش باد خواهیم بود و در  ارتفاعات مازندران نیز بارش برف پیش‌بینی شده است.

محمدی با تاکید بر اینکه سامانه بارشی در مدت دو روز؛ صبح چهارشنبه در نیمه غربی استان و از بعدازظهر چهارشنبه تا بامداد جمعه در نیمه شرقی استان مستقر است، افزود: هشدار احتمال آبگرفتگی در مناطق ساحلی و جلگه‌ای صادر شده و اختلال در تردد و لغزندگی در ارتفاعات و محورهای کوهستانی از اثرات عبور این سامانه بارشی است.

وی با اشاره به کاهش دید، لغزندگی و یخبندان و کولاک برف در مناطق و گردنه‌های برفگیر افزود: کاهش محسوس دما از پیامدهای سامانه بارشی است، از همین رو مصرف انرژی و گاز در بخش‌های مختلف خانگی و صنایع افزایش یافته و لذا برای جلوگیری از قطع گاز و رسیدن آن به همه هموطنان، ضروری است مردم در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران خاطرنشان کرد: رانندگان باید هنگام تردد در جاده‌های استان دقت کنند و در محورهای کوهستانی با رعایت نکات ایمنی و با احتیاط برانند.

محمدی توصیه کرد:  به همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی و پوشاک گرم ضروری است.

وی تاکید کرد: دریا نیز مواج بوده و صیادان دریای خزر باید از قایقرانی و  ماهیگیری در این روزها خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران درنهایت از آمادگی کامل نیروهای خدماتی و امدادی استان خبر داد و افزود: نیروهای امدادی با تجهیزات کامل آماده خدمات‌رسانی در صورت وقوع سیلاب احتمالی خواهند بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha