۰ نفر

بیشترین میزان مصرف گاز در کدام شهرهاست؟

۸ اسفند ۱۴۰۲، ۱۳:۳۱
کد خبر: 827157
بیشترین میزان مصرف گاز در کدام شهرهاست؟

به گفته رئیس مرکز راهبری کنترل گاز کشور، اکنون از نظر استانی، تهران بیشترین مصرف گاز را داشته و بعد از آن، استان‌های اصفهان و خراسان رضوی در رتبه‌های دوم و سوم قرار داشتند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کوشکی - رئیس مرکز راهبری کنترل گاز کشور اظهار کرد: روز گذشته میزان مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به عدد ۶۶۵ میلیون مترمکعب رسید و تقریبا رکورد مصرف امسال این عدد است و سابقه نداشته رکورد مصرف را در اسفندماه داشته باشیم اما در حال حاضر این اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: در روزهای آینده هم با توجه به تداوم سرما در کشور، میزان مصرف گاز افزایش پیدا می‌کند و تا حدود ۶۸۰ میلیون مترمکعب این افزایش را خواهیم داشت. استان‌های شمالی کشور مانند گلستان، مازندران، گیلان و استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوبی در حال حاضر وضعیت فشار هستند و تقریبا در برخی شهرها شرایط نسبتا بحرانی وجود دارد.

او در یک گفت‌وگوی تلویزیونی تصریح کرد: هموطنان ما در این شهرها به خصوص دقت لازم را داشته باشند و پویش هر خانه یک اتاق گرم را در نظر بگیرند و میزان گاز مصرفی را به حداقل برسانند و زمانی که از منزل خارج می‌شوند، سیستم‌های گرمایشی را خاموش کنند که ما بتوانیم در روزهای سرد پیش رو با مدیریت مصرفی که هموطنان دارند بتوانیم این روزها را به سلامت پشت سر بگذاریم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha