۰ نفر

ابلاغ اعتراض کشورمان به سفیر دولت کویت

۴ اسفند ۱۴۰۲، ۱۳:۳۴
کد خبر: 826410
ابلاغ اعتراض کشورمان به سفیر دولت کویت

به دنبال رویکرد دولت کویت در هفته های اخیر جهت طرح موضوع میدان آرش در فضای رسانه ای محمد علی بک دستیار وزیر و مدیر کل خلیج فارس وزارت امور خارجه در دیدار با بدر المنیخ سفیر دولت کویت در تهران در روز پنجشنبه مورخ ٣ اسفند ماه ۱۴۰۲ مراتب اعتراض و ناخرسندی کشورمان را نسبت به این رویکرد به وی ابلاغ نمود.

به گزارش اقتصادآنلاین، در این ملاقات مدیر کل خلیج فارس وزارت امور خارجه با اشاره به سوابق مذاکراتی بین دو کشور تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که توافق درخصوص این موضوع در فضای همکاری و احترام به منافع و مصالح مشترک قابل دسترسی است. 

علی بک  افزود: بدون شک طرح ادعاهای یکجانبه در بیانیه های مختلف و رسانه ها نمی تواند گامی به جلو برای حل این پرونده قلمداد شده و هیچ گونه حقی برای طرف بیان کننده این مواضع ایجاد نخواهد کرد. 

دستیار وزیر امور خارجه همچنین بر آمادگی کشورمان برای انجام دور جدید گفتگوها با دولت کویت در فضای دوستانه و با هدف رسیدن به یک راه حل مرضی الطرفین تاکید کرد.

بدر المنیخ سفیر دولت کویت نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور و تصمیم دولت کویت برای گسترش روابط بین دو کشور تاکید نمود مراتب مورد نظر را در اولین فرصت به مراجع ذی ربط دولت کویت منتقل خواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha