۰ نفر

چند درصد از جمعیت کشور را جوانان تشکیل داده‌اند؟

۲ اسفند ۱۴۰۲، ۲۱:۲۶
کد خبر: 826209
چند درصد از جمعیت کشور را جوانان تشکیل داده‌اند؟

سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: براساس آمارهای موجود در مرکز رصد جمعیت کشور، ۲۷ درصد از جمعیت کشور را جوانان تشکیل داده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سازمان ثبت احوال کشور، مرکز رصد جمعیت کشور این سازمان به مناسبت روز جوان با انتشار آماری تصریح کرد با توجه به تعریف رسمی، سنین ۱۸ تا ۳۵ سال جوان نامیده می شود که براساس آمارهای موجود در کشور حدود ۲۳ میلیون نفر از جمعیت کشور جوان هستند، که این رقم ۲۷ درصد جمعیت کشور را شامل می شود.

براساس این گزارش در ۱۱ ماهه امسال ۹۷۵ هزار و ۵۶۸ رویداد ولادت به ثبت رسیده که از این میزان حدود ۷۵ درصد مربوط به مادران جوان (۱۸ تا ۳۵ سال) بوده و ۳۸ درصد از ولادت های مادران جوان مربوط به فرزند اول خانواده است.

این گزارش می افزاید: بیش از ۵۷ درصد از ازدواج های صورت گرفته در این مدت نیز مربوط به زنان و مردان جوان دارای سن ۱۸ تا ۳۵ سال است.

 پیشتر رییس سازمان ثبت احوال به ایرنا گفته بود از ابتدای فروردین تا پایان بهمن امسال ۹۸۱ هزار و ۷۱۱ نوزاد در کشور متولد شدند.

هاشم کارگر افزود: در ۱۱ ماهه امسال ۹۸۱ هزارو ۷۱۱واقعه ولادت در کشور اتفاق افتاد و به ثبت رسید و در مقابل آن ۳۷۹ هزارو ۹۸۲ واقعه فوت در کشور به وقوع پیوسته است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۴۸۰هزارو ۶۷۲واقعه ازدواج در کشور ثبت شده است.

۱۷ هزار و ۹۳۳ چند قلو زایی ثبت شد
رییس سازمان ثبت احوال گفت: از ۹۸۱ هزار و ۷۱۱واقعه ولادت که در ۱۱ماهه امسال ثبت شده است ۱۷ هزارو ۹۳۳ واقعه آن مربوط به چند قلو زایی بود که ۱۷ هزارو ۲۸۴ واقعه آن مربوط دو قلو زایی، ۶۲۹ مورد سه قلو زایی، ۱۸ مورد هم چهار قلو زایی و ۲ مورد هم پنج قلو زایی در کشور به ثبت رسیده است.

وی اعلام کرد: بیشرین میزان چند قلو زایی در این مدت در استان تهران و کمترین آن در استان سمنان به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha