۰ نفر

امام جمعه ارومیه:

سیستم قضایی با بی‌اخلاقی‌ها در فضای مجازی برخورد جدی کند

۱۷ آذر ۱۴۰۲، ۱۳:۴۳
کد خبر: 812546
سیستم قضایی با بی‌اخلاقی‌ها در فضای مجازی برخورد جدی کند

امام جمعه ارومیه، گفت: سیستم قضایی برای مدیریت و ورود جدی به حوزه برخورد با توهین‌ها و بی‌اخلاقی در فضای مجازی اهتمام داشته باشند و نسبت به اصلاح وضعیت اقدامات جدی انجام دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، با اشاره به سالروز تاسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی با دستور امام خمینی(ره)، اظهار داشت: تاکید و نگاه دارای اهمیت امام(ره) و نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی به موضوع فرهنگ نشان دهنده ضرورت پرداختن به این مقوله است.

وی افزود: مدیران فرهنگی باید دغدغه داشته باشند و نسبت به ارتقای سطح فرهنگی در جامعه دقت کنند.

امام جمعه ارومیه، عنوان کرد: فضای فرهنگی آذربایجان‌ غربی و به ویژه شهرستان ارومیه باید ساماندهی شود. مدیران شهری و سایر مدیران حوزه فرهنگ و اجتماع در این میان باید دقت کافی داشته باشند. اینکه ترافیک، معضلات شهرسازی، نبود سیستم حمل و نقل مناسب، شرایط غیربهداشتی مرتبط با نخاله‌های ساختمانی در برخی مناطق ورودی شهرها و نیز عدم رسیدگی مناسب به مشکلات مردم در سطح شهر از مهم‌ترین مقوله‌هایی است که باید مدنظر و مورد توجه باشد.

قریشی خطاب به مسئولان راهنمایی و رانندگی نیز گفت: برای سامان دادن به ترافیک در سطح شهر ارومیه، نیازمند حضور ماموران راهور در خیابان‌ها هسیتم. این گونه نباشد که در ساعات خاصی از شبانه‌روز حضور ماموران راهنمایی و رانندگی محسوس باشد و سپس با وضعیت ترافیکی مواجه شویم.

وی گفت: بیان مشکلات و دغدغه‌های مردمی در خطبه‌های نماز جمعه به معنای تخریب مجموعه و نهاد خاصی نیست، بلکه به عنوان یادآوری و تذکر برای ورود جدی مسئولان به حوزه مدیریت است. اینکه در فضای مجازی شاهد توهین‌ها به مقامات و مسئولان باشیم و یا با برخی برخوردهای نامناسب با مسئولان استانی و شهری باشیم، باید توسط مقامات قضایی پیگیری و ورود جدی شود. نباید هر موضوعی به بهانه‌ای برای تخریب نفرات و مدیران تبدیل شود.

امام جمعه ارومیه، تصریح کرد: دشمن‌شناسی برای مسلمانان جزو واجبات است و برای رسیدن به دشمن‌شناسی باید به موضوع ناتوانی سازمان‌های بین‌المللی در برابر کشورهای دشمن مسلمانان توجه شود. امروز ایران در راس کشورهای انقلابی و جبهه مقاومت قرار دارد و حامی اصلی فلسطین است.

قریشی ابراز داشت: ترس سازمان‌های بین‌المللی و در راس آن‌ها، سازمان ملل از اعلام اسامی کشورهای متخاصم و نیز ذکر قوانین عدم استفاده از سلاح‌های شیمیایی بدون اشاره به نام کشورهای استفاده کننده از این سلاح‌ها نشان می‌دهد که آن‌ها ترس دارند و این دلیل اصلی نبود اثرگذاری چنین مجموعه‌هایی در جامعه جهانی است.

وی خاطرنشان کرد: شورای امنیت سازمان ملل از زمان جنگ ایران و عراق، نشان داده که در برابر کشورهای متخاصم حرفی برای گفتن ندارد و امروز هم در جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه در همین مسیر قدن برمی‌دارد.

امام جمعه ارومیه با اشاره به ۱۶ آذرماه و نامگذاری این روز به عنوان روز دانشجو، بیان کرد: ایستادگی دانشجویان در برابر استعمار و استکبار نمادی از آزادیخواهی و عزت این قشر است که امروز نیز شاهد آن هستیم.

وی گفت: مطالبات رهبر انقلاب از دانشجویان و دانشگاهیان باید جامه عمل پوشانده شود و در زمینه ارتقا و پیشرفت علمی تلاش جدی داشته باشند.

قریشی، عنوان کرد: دارا بودن بینش سیاسی و آگاهی از وضعیت حاکم بر جامعه جهانی از الزامات دانشجو است که امیدواریم در این حوزه ضمن تقویت حوزه علمی، برای بالا بردن و ارتقای سطح آگاهی سیاسی خود نیز اهتمام کنند.

امام جمعه ارومیه تاکید کرد: تلاش دشمن برای اشغال کردن ذهن دانشجویان با مباحث انحرافی و غیرمهم است که باید در این زمینه با اتکا به مطالبات جدی رهبر انقلاب از قشر دانشگاهیان نسبت به مقابله با این تهدیدات اقدام شود.

بیان نکاتی در خصوص اهمیت جایگاه خانواده و رفتار همراه با رعایت ادب و احترام در حریم خانواده از دیگر نکاتی بود که نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی در خطبه‌های نماز جمعه به آن اشاره کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha