۰ نفر

آلودگی هوا تا کی ادامه دارد؟

۱۶ آذر ۱۴۰۲، ۱۶:۴۰
کد خبر: 812401
آلودگی هوا تا کی ادامه دارد؟

کیفیت هوای تهران همچون دیگر روزهای هفته جاری در وضعیت نارنجی و با قرار گرفتن شاخص روی عدد ۱۳۶ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، آلودگی هوا همچنان میهمان ناخوانده تهرانی ها است و در روز پنجشنبه ۱۶ آذر ماه نیز کیفیت هوای تهران در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) قرار دارد.

براساس این گزارش، پیروزی منطقه (۱۳)، تربیت مدرس منطقه (۶)، ستاد بحران منطقه (۷)، میدان فتح (منطقه ۹) شریف منطقه (۲)، شاد آباد منطقه (۱۸)، شهر ری منطقه (۲۰) و همچنین شهرداری مناطق چهار، ۱۱، ۱۹ و ۲۱ در وضعیت قرمز (آلوده برای همه افراد) قرار دارد.

در این شرایط به کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی توصیه می‌شود در فضای باز تردد نکنند و در صورت لزوم حتما از ماسک استفاده کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته، شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۱۴۶ (آلوده برای گروه‌های حساس) قرار داشت.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۹ روز هوای پاک، ۱۷۹ روز هوای قابل قبول، ۶۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

 شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha