۰ نفر

مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت کی برگزار می‌شود؟

۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۹:۴۴
کد خبر: 811497
مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت کی برگزار می‌شود؟

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: سهامداران می‌توانند با حضور در مجامع شرکت‌های استانی سهام عدالت به میزان مالکیت خودشان اعمال رای کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ولی الله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی بورس مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت به دو شکل حضوری و الکترونیکی امکان برگزاری دارد. حضوری یعنی این امکان وجود دارد که همانند سابق و به شکل سنتی سهامداران در مجمع حضور داشته باشند البته در هر صورت رای گیری الکترونیکی خواهد بود یعنی امکان سخت افزاری فراهم است تا سهامداران بتوانند اعمال رای کنند.

این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد: شیوه الکترونیکی هم یعنی سهامداران از طریق سامانه دیما بدون طی کردن مسافتی به سامانه مراجعه و می‌توانند در مجمع حضور داشته و اعمال رای کنند و همچنین می‌توانند وکالت دهند.

جعفری در خصوص مزیت حضور سهامداران در مجامع گفت: سهامداران می‌توانند با حضور در مجامع شرکت‌های استانی سهام عدالت به میزان مالکیت خودشان اعمال رای کنند و اگر سوالی داشته باشند بپرسند و نسبت به دارایی خود اعمال اختیار کنند.

او با اشاره به این نکته که بر اساس مصوبه شورای عالی بورس مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت باید تا ابتدای شهریور ۱۴۰۳ به اتمام برسد. گفت: اگر مجامع به هر دلیلی برگزار نشود مجدد باید مصوبه شورای عالی بورس را بگیریم و در خصوص آن‌ها تصمیم گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha