۰ نفر

محبوب‌ترین شهرهای جهان برای مهاجرت در سال ۲۰۲۳

۱۶ آبان ۱۴۰۲، ۲۰:۱۹
کد خبر: 807006
محبوب‌ترین شهرهای جهان برای مهاجرت در سال ۲۰۲۳

میامی، کلان‌شهر ساحلی فلوریدا، در رتبه دوم قرار گرفته و در ۱۲ کشور از جمله یونان و آرژانتین محبوب‌ترین مقصد بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از روزیاتو، در اینفوگرافیک جالبی که با استفاده از داده‌های ۱۲ ماه جستجوی گوگل تولید شده، نام محبوب‌ترین شهرهایی که مردم هر کشور علاقه دارند به آن مهاجرت کنند جایگزین نام کشورها شده است.

جستجو برای «مت به دبی» در ۶۰ کشور از جمله بریتانیا، آمریکا و استرالیا در صدر فهرست قرار دارد.

میامی، کلان‌شهر ساحلی فلوریدا، در رتبه دوم قرار گرفته و در ۱۲ کشور از جمله یونان و آرژانتین محبوب‌ترین مقصد بوده است.

پاریس، پایتخت فرانسه، در رتبه سوم قرار گرفته است و این مطالعه نشان می‌دهد که اهالی ۱۰ کشور از جمله ماداگاسکار و سنگال علاقه‌مند به مهاجرت به پاریس هستند.

این نقشه توسط رمیتلی (Remitly)، ارائه‌دهنده خدمات مالی برای مهاجران، تهیه شده است.

آن‌ها حجم جستجو برای عبارت «مهاجرت به [شهر]» را در حدود ۱۶۴ کشور بررسی کرده‌اند و محبوب‌ترین شهرهایی که مردم هر کشور طی یک سال گذشته درباره آن جستجو کرده اند را مشخص نموده‌اند.
دبی

در مورد دبی که در صدر جدول قرار دارد، رمیتلی می‌گوید: «با توجه به تنوع فرصت‌های شغلی، زیرساخت‌های رو به رشد، مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی عالی، و احتمال عدم وجود مالیات بر درآمد، واضح است که چرا دبی در صدر جدول قرار گرفته است.»
آمریکای شمالی، تورنتو

هرچند دبی در صدر جدول قرار دارد، اما آمریکای شمالی به طور کلی محبوب‌ترین قاره برای مهاجرت است، زیرا ۸ شهر از ۱۰ شهر برتر این فهرست، متعلق به آمریکای شمالی هستند. پس از میامی در رتبه دوم این فهرست، نیویورک، مادرید و سنگاپور محبوب‌ترین مقصد مردم ۴ کشور مختلف بودند و در رتبه چهارم قرار گرفته‌اند.

تورنتو که برای مردم ۳ کشور مقصد مورد علاقه برای مهاجرت است، در رتبه ششم قرار دارد. هفتمین رتبه را واشنگتن دی‌سی، شیکاگو، کبک، پورتلند، فینیکس، بوئنوس آیرس، بوگوتا و وین به طور مشترک دارند که هر کدام محبوب‌ترین مقصد مهاجرت در ۲ کشور هستند.
اروپا، لندن و بروکسل

در اروپا، لندن و بروکسل که هر کدام محبوب‌ترین مقصد مهاجرت در ۶ کشور هستند، در رتبه پنجم قرار گرفته‌اند. اهالی پرتغال، اسپانیا و آلمان علاقه‌مند به مهاجرت به لندن هستند، در حالی که اهالی موناکو و سوئیس به مهاجرت به بروکسل علاقه نشان می‌دهند.

در آسیا و خاورمیانه، میامی در افغانستان و آذربایجان و نیویورک در میانمار و سنگاپور در رتبه اول قرار دارند. اما اهالی بوتان علاقه‌مند به مهاجرت به دوحه قطر هستند.
اقیانوسیه، شهر بریزبن استرالیا

در اقیانوسیه، شهر بریزبن استرالیا محبوب‌ترین مقصد برای مهاجرت نیوزلندی‌هاست. در حالی که مردم کالدونیای جدید تمایل به مهاجرت به لیسبون دارند.

در آفریقا، دبی در کشورهایی مانند نیجریه، نامیبیا و زامبیا محبوب‌ترین است، در حالی که شهر اوتاوای کانادا برای اهالی گینه محبوب‌ترین مقصد است.

علاوه بر نقشه جهانی، نقشه‌های منطقه‌ای برای آمریکای شمالی نیز تهیه شده است. یک نقشه نشان می‌دهد اهالی هر ایالت آمریکا بیشتر علاقه‌مند به مهاجرت به کدام شهر خارج از کشور هستند که در ایالت‌های نیویورک، کالیفرنیا و تگزاس، دبی محبوب‌ترین است. اهالی آیووا به آمستردام و اهالی میزوری به پاریس علاقه دارند.

نقشه دیگر نشان می‌دهد آمریکایی‌ها بیشتر تمایل به مهاجرت به کدام شهرهای آمریکا دارند. مثلاً اهالی نیویورک به لس‌آنجلس و اهالی اکلاهما به سیاتل علاقه نشان می‌دهند. شهرهای پرتلند در اورگن و شیکاگو به ویژه محبوب هستند.

به نظر می‌رسد دبی به دلیل فرصت‌های شغلی، کیفیت زندگی و آب‌وهوای خوب، محبوب‌ترین مقصد مهاجرت در سطح جهان است. اما شهرهای محبوب دیگر مانند پاریس، نیویورک و لندن همچنان انتخاب‌های رایجی برای مهاجرت به شمار می‌آیند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha