۰ نفر

رییسی در دیدار با رییس مجلس صربستان چه گفت؟

۱ مرداد ۱۴۰۲، ۲۲:۲۳
کد خبر: 727961
رییسی در دیدار با رییس مجلس صربستان چه گفت؟

رییس جمهور در دیدار با رییس مجلس صربستان، روابط ایران و صربستان به ویژه در زمینه اقتصادی و تجاری را نیازمند ارتقا و توسعه بیشتر دانست و بر لزوم شناسایی ظرفیت‌های دو کشور و همچنین تعیین سازوکارهای توسعه روابط در کمیسیون مشترک تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رییسی در دیدار آقای «ولادیمیر اورلیچ» رییس مجلس صربستان، روابط جمهوری اسلامی ایران و صربستان به ویژه در زمینه اقتصادی و تجاری را نیازمند ارتقا و توسعه بیشتر دانست و بر لزوم شناسایی ظرفیت‌های دو کشور و همچنین تعیین سازوکارهای توسعه روابط در کمیسیون مشترک ایران و صربستان تاکید کرد.

رییس جمهور با تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از صلح، ثبات و آرامش در منطقه بالکان و با بیان اینکه ایران برای ارتقای سطح روابط با کشورهای این منطقه مانعی نمی‌بیند، تصریح کرد: نظام سلطه تنها با نگاه به منافع خود، روابط با دیگر دولت‌ها را تنظیم می‌کند و رهبران کشورها باید با هوشیاری مانع نفوذ مخرب آنها شوند.

وی با اشاره به شکست مفتضحانه تحریم‌های نظام سلطه علیه ملت ایران، اظهار داشت: ملت ایران نه تنها با تحریم‌ها و فشارها متوقف نشد، بلکه از این تهدیدها فرصت‌های فراوانی برای رشد و پیشرفت به‌خصوص در حوزه‌های مختلف فناوری ایجاد کرد که می‌تواند به تعمیق همکاری‌ها با کشورهای مختلف کمک کند.

ولادیمیر اورلیچ نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام‌های گرم رییس جمهور کشورش به دکتر رییسی، به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت تحولات در منطقه بالکان پرداخت و از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران برای برقراری صلح و ثبات در این منطقه تشکر کرد.

رییس مجلس صربستان با تاکید بر علاقمندی کشورش برای توسعه و افزایش سطح روابط تجاری با جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه در بخش صنعتی و کشاورزی، تصریح کرد: ما نه تنها برای افزایش سطح همکاری‌ها آمادگی داریم، بلکه برای رسیدن به این هدف تلاش می‌کنیم و برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در جهت تقویت و گسترش روابط به ویژه در حوزه اقتصادی قطعا موثر خواهد بود.

او ضمن تبریک موفقیت‌های دولت جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به پیشرفت‌های علمی، فناوری و اقتصادی، تحریم‌های غیرانسانی آمریکا علیه ملت‌ها را تقبیح کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha