۰ نفر
ماجرای فروش مانتوهای تابستانی ۴میلیارد تومانی چه بود؟

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و کشف پرونده‌ای با موضوع برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب شهروندان با ترفند فروش مانتو ارزان قیمت خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران اظهار داشت: شخصی به پلیس فتا مراجعه کرد و مدعی شد حدود۵۰۰ میلیون ریال به صورت غیرمجاز از حساب بانکی‌اش برداشت شده است، در همین خصوص پرونده اولیه تشکیل شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: شاکی در اظهاراتش عنوان کرد با یک سایت فروش مانتو در فضای مجازی برخورد کردم که با قیمت پایین‌تر از بازار اقدام به فروش می‌کرد، وسوسه شدم و جهت خرید از طریق درگاه بانکی موجود در داخل سایت اقدام کردم و پس از وارد کردن اطلاعات حساب کاربری خود با تراکنش ناموفق مواجه شدم و پس از لحظاتی تمام موجودی حساب بانکی‌ام خالی شد.

وی افزود: بلافاصله پس از اخذ اظهارات شاکی موضوع در دستور کار قرار گرفت و تحقیقات پرونده آغاز شد و کارشناسان پلیس فتا با بهره‌گیری از روش‌های علمی و سایبری موفق به شناسایی مجرم و دستیابی به اطلاعات هویتی وی شده و متوجه شدند سارق با ایجاد یک سایت جعلی فروش مانتوی تابستانه و ایجاد درگاه جعلی اقدام به سرقت اطلاعات حساب بانکی مراجعه کنندگان می‌کند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پس از محرز شدن هویت مجرم برای پلیس و جمع‌آوری مستندات کامل و جامع، پرونده وارد مرحله عملیاتی شد و پس از تشریفات قضایی متهم در محل اختفای خود در تهران بزرگ دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا منتقل شد.

سرهنگ گودرزی بیان داشت: این شیاد اینترنتی پس از حضور در پلیس فتا لب به اعتراف گشود و اظهار داشت با راه‌اندازی یک سایت فروش مانتوی تابستانه و یک درگاه جعلی از حدود ۲۶ نفر از شهروندان بیش از چهار میلیارد ریال کلاهبرداری کردم.