۰ نفر

فدراسیون والیبال پیگیر ممنوع الخروجی محمد موسوی

۲۷ اسفند ۱۴۰۱، ۱۵:۵۵
کد خبر: 707275
فدراسیون والیبال پیگیر ممنوع الخروجی محمد موسوی

مشاور فنی تیم‌های ملی والیبال گروه ایران در انتخابی المپیک ۲۰۲۴ را سخت دانست و معتقد است تیم ملی باید به کسب سهمیه از طریق لیگ ملت‌ها تمرکز کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، مراسم قرعه‌کشی مسابقات والیبال انتخابی المپیک ۲۰۲۴ برگزار شد و ۲۴ تیم حاضر در این رقابت‌ها حریفان خود را شناختند. تیم ملی ایران در گروه بسیار سختی قرار گرفته و با برزیل، ایتالیا، کوبا، اوکراین، آلمان، جمهوری چک و قطر هم‌گروه است. با توجه به اینکه از هر گروه تنها دو تیم سهمیه المپیک کسب می‌کنند تیم ملی کار سختی برای رسیدن به المپیک پاریس از این راه دارد.

سخت‌ترین گروهی است که ایران تا به حال در انتخابی المپیک داشته است

مصطفی کارخانه، مدیر تیم‌های ملی والیبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا به گروه ایران در انتخابی المپیک اشاره و بیان کرد: گروه فوق‌العاده سختی داریم. به نظرم سخت‌ترین گروهی است که ایران تا به حال در انتخابی المپیک داشته است. به هر حال این اتفاق افتاده است. باید پذیرا باشیم و با برنامه‌ریزی، تلاش و کار بیشتر جبران کنیم. نمی‌توانیم معترض باشیم که گروهمان سخت است پس باید ذهن و نگرش خود را تغییر بدهیم و با سخت کوشی بیشتر تلاش کنیم.

او با بیان اینکه شاید شانس ایران در انتخابی المپیک کم باشد، ادامه داد: وقتی شانس صعود خود را بالا بدانیم، بیشتر هم تلاش می‌کنیم. بنابراین باید این شانس را بالا بدانیم. المپیک دو سال دیگر است و شانس دیگری هم در لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ داریم.

برای سهمیه المپیک باید روی لیگ ملت‌ها تمرکز کنیم

کارخانه ادامه داد: معتقدم باید روی لیگ ملت‌ها تمرکز کنیم. شاید در این انتخابی المپیک سهمیه نگیریم اما می‌تواند دیدارهای تدارکاتی خوبی برایمان باشد. بازی کردن در کنار تیم‌های بزرگ دنیا تجربه خوبی برای بازیکنان ماست. این مسابقات می‌تواند محک تیم ملی باشد و اصل کار را برای لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ قرار بدهیم.

او در مورد دعوت دوباره محمد موسوی به تیم ملی گفت: اگر قرار است در عرصه‌های بین المللی موفق تر باشیم باید از تمام ظرفیت‌هایمان استفاده کنیم. امیر غفور و محمد موسوی سرمایه‌های ما هستند واگر قرار است در حد المپیک باشیم باید از این بازیکنان استفاده کنیم. کادر فنی ما تصمیم درستی گرفته است. البته نباید در تمام مسابقات این بازیکنان را فرسوده کنیم.

فدراسیون برای رفع مشکل ممنوع الخروجی موسوی تلاش می‌کند

کارخانه در مورد مشکل ممنوع‌الخروجی محمد موسوی بیان کرد: فدراسیون تلاش می‌کند که تمام کارها را به خوبی جلو ببرد و مشکل موسوی هم برطرف شود.

صابر کاظمی پول را انتخاب کرد

مشاور فنی تیم‌های ملی والیبال ایران در مورد دعوت نشدن صابر کاظمی به تیم ملی گفت: انتخاب نفرات حق سرمربی تیم ملی است. قطعا منافع ملی لحاظ شده است. معتقدم صابر کاظمی بازیکن خیلی خوبی است اما باید به انتخاب سرمربی احترام بگذاریم.

او در واکنش به اینکه به نظر می‌رسد صابر کاظمی به دلایل مالی لیگ کویت را انتخاب کرده است، بیان کرد: لیگ ایران به مراتب سطحی بالاتر از لیگ کویت و قطر دارد. این بازیکن مسلما از فاز رقابتی خارج می‌شود چون وقتی سطح لیگ و مسابقات پایین است، بازیکن تحت فشار قرار نمی‌گیرد و رشد نمی‌کند. در هر صورت او پول را انتخاب کرده است.