۰ نفر
قیمت بیت کوین ممکن است به ۲۰ هزار دلار بازگردد!

میشائل ون دی پوپ تحلیل گر بازار کریپتو هشدار می دهد که فدرال رزرو آمریکا برای کاهش تورم، نرخ بهره را افزایش می دهد که باعث آسیب رسیدن به دارایی های ریسکی خواهد شد. تحلیل جدید ون دی پوپ نشان می دهد که بیت کوین ممکن است با آزمایش مجدد سطح ۲۰۰۰۰ دلاری روبرو شود.

اقتصاد آنلاین - حسین عسکری؛ در یک ویدیو در یوتیوب در 5 فوریه، مایکل ون دی پوپ، تحلیل گر بازار کریپتو و مؤسس و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، هشدار داد دارایی‌های ریسکی در معرض خطر و ریزش هستند.

مایکل ون دی پوپ: ایالات متحده احتمالا به سمت رکود پیش می رود

ون دی پوپ می‌گوید در میان سردرگمی در مورد اینکه چگونه داده‌های کلان اقتصادی ایالات متحده ممکن است بر احساسات بازار تأثیر بگذارد، احتمال افزایش دوباره نرخ بهره وجود دارد که باعث ریزش بازار کریپتو و سهام در سال جاری می شود.

ون دی پوپ گفت: بیت کوین که در ژانویه 40 درصد افزایش قیمت داشت، ممکن است فوریه ناامیدکننده ای را پشت سر بگذارد.

او درباره وضعیت موجود در درازمدت گفت: من فکر می‌کنم مردم باید درک کنند که تورم به این راحتی کاهش نمی یابد و احتمالاً ادامه روند نزولی در بازارها وجود دارد.

ون دی پوپ ادامه داد که ایالات متحده به لطف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو احتمالا دچار رکود خواهد شد.

ون دی پوپ گفت که اگر شاخص ها دوباره شروع به خودنمایی کنند، هدف احتمالی بیت کوین آزمایش مجدد سطوح 20000 تا 21000 دلار است.

همچنین تغییرات قیمت بیت کوین به نتیجه داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) برای ژانویه که در تاریخ 14 فوریه قرار است منتشر شود بستگی دارد.

  اگر (CPI) نشان دهد که تورم کمتر از حد انتظار کاهش یافته است این می‌تواند به نفع دلار آمریکا باشد و در عین حال باعث کاهش قیمت دارایی های ریسکی می شود.

شاخص دلار آمریکا (DXY)، پس از افت 13 درصدی از اواسط سال 2022، زمانی که به بالاترین حد بیست سال گذشته رسید، همینک در حال تثبیت روند خود است.

ون دی پوپ افزود: هفته آینده احتمالاً شاخص دلار شروع به صعود کند بنابراین بسیار مهم است که این نمودار را زیر نظر داشته باشید.

قیمت بیت کوین ممکن است به ۲۰ هزار دلار بازگردد!

نمودار شمعی 1 روزه شاخص دلار آمریکا (DXY)

یک معامله‌گر معروف کریپتویی به نام (تونی) پیشنهاد کرد که ریزش بیشتر قیمت بیت کوین نقطه ورود بهتری برای معامله گران بلند مدت ایجاد می‌کند و استدلال می‌کند که بازار نزولی همچنان در جریان است.

او به دنبال‌کنندگان توییتر خود گفت: حتی اگر این شروع یک بازار صعودی بود، من شخصاً به این روند امیدوار نبودم و روی آن شرطبندی نمی کردم، شما همچنان می‌توانید با ریزش بیشتر بیت کوین، ورود امن‌تری داشته باشید.

با توجه به داده‌های تریدینگ ویو، بیت کوین در زمان نگارش این مقاله در حدود 23400 دلار معامله شد و حدود 15 ساعت تا بسته شدن کندل هفتگی باقی مانده است.

قیمت بیت کوین ممکن است به ۲۰ هزار دلار بازگردد!

نمودار شمعی 1 ساعته بیت کوین