۰ نفر

اختلال‌ اینترنت مشکل جهانی شد!

۲ بهمن ۱۴۰۱، ۱۳:۴۹
کد خبر: 696604
اختلال‌ اینترنت مشکل جهانی شد!

تحقیقات جدید کلود فلر (Cloudflare) نشان می‌دهد اختلالات در ترافیک اینترنت، مشکلی شایع در سراسر جهان است که تبدیل شدن این مشکل به یک نرمال جدید اشاره دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، گزارش جدید شرکت زیرساخت وب و امنیت وب‌سایت کلود فلر، نشان می‌دهد اختلال در ترافیک اینترنت در سطح جهانی به شکل مبهوت کننده‌ای، شایع شده است.

کلود فلر در سال ۲۰۲۲، انتشار گزارش‌هایی را آغاز کرد که ماحصل مشاهدات داخلی این شرکت درباره قطعی اینترنت دولتی و اختلالات قابل توجه در سراسر جهانی بود. کلود فلر به عنوان شبکه تحویل محتوا که خدمات انعطاف پذیری دیجیتالی را فراهم می‌کند، هنگامی که بخشی از اینترنت قطع می شود، آرایه‌هایی از سیگنال‌ها را مشاهده می‌کند. به عنوان مثال، کلود فلر می‌تواند درخواستهای پروتکل اینترنت مانند درخواست‌ها برای روتینگ سیستم "پروتکل دروازه مرزی" (BGP) یا کتاب آدرس اینترنتی "سیستم نام دامنه" را ارزیابی کند تا متوجه اجرای قطعی اینترنت توسط یک دولت یا محل اجرای انسداد دسترسی در زیرساخت اینترنت شود.

این شرکت که در بیش از ۱۰۰ کشور فعالیت کرده و بیش از ۱۰ هزار فراهم کننده شبکه را به یکدیگر متصل می‌کند، امکان مشاهده اینترنت جهانی برای رصد روندهای کلی و ارائه ابعادی از میزان گستردگی قطعی‌های اینترنت را دارد.

بر اساس گزارش وب‌سایت وایرد، دیوید بلسون، محقق باسابقه اختلالات اینترنت در کلود فلر می‌گوید این گزارش جدید که وقایع سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ را بررسی کرده، به این نتیجه رسیده است که فعالیت مربوط به اختلالات اینترنت، در واقع پایین‌تر یا به نسبت سه ماهه‌های قبلی سال، کمتر بوده است.

با این حال، موارد قطعی و اختلال در ترافیک اینترنت در بنگلادش، کوبا، ایران، کنیا، پاکستان، سودان، اوکراین و همچنین ایالات متحده مشاهده شده است. در مورکانتی کارولینای شمالی، در پی حمله مهاجمانی که به دو پست برق تیراندازی کرده و باعث قطعی برق شدند، اینترنت چندین روز مختل بود. این گزارش همچنین به قطعی کابل در جزایر شتلند انگلیس و مشکلات فنی در استرالیا، هائیتی و قرقیزستان اشاره کرده است.