۰ نفر

توجه کشورها به کریپتو؛

ارز دیجیتال جایگزین دلار در روابط اقتصادی روسیه و کوبا

۲۷ آبان ۱۴۰۱، ۱۷:۳۰
کد خبر: 682144
ارز دیجیتال جایگزین دلار در روابط اقتصادی روسیه و کوبا

روسیه و کوبا به دنبال گزینه های جایگزین برای پرداخت های فرامرزی از جمله ارزهای دیجیتال هستند. همچنین مسکو در حال توسعه مکانیزمی برای تسویه حساب های رمزارزی برای دور زدن محدودیت های مالی اعمال شده به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین است.

اقتصاد آنلاین - حسین عسکری؛ دولت های روسیه و کوبا در حال بررسی استفاده از روبل و ارزهای دیجیتال برای تسهیل همکاری های دوجانبه در پس زمینه تحریم های اعمال شده علیه هر دو کشور هستند.

 این خبر از بیانیه بوریس تیتوف، کمیسر حقوق کارآفرینان تحت ریاست جمهوری روسیه که از هاوانا بازدید کرده، منتشر شده است. بازرس بازرگانی روسیه در جریان سی و هشتمین دوره نمایشگاه بین المللی هاوانا وارد پایتخت کوبا شد.

تیتوف گفت: « کوبا و روسیه، تحت تحریم هستند، ما باید سلطه دلار آمریکا به عنوان مکانیسم اصلی مالی که در جهان حکم فرما است را از بین ببریم».

وی همچنین توضیح داد که در حال حاضر چندین گزینه از جمله تسویه حساب به روبل در حال انجام است.

 این مقام کرملین خاطرنشان کرد: اگر ما از ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌ها استفاده کنیم بسیار سریع تر و ایمن تر خواهد بود.

 (FIHAV 2022) از 14 تا 18 نوامبر در مجموعه نمایشگاهی Expocuba در حومه شهر هاوانا پایتخت کوبا برگزار می شود. این رویداد با حضور نمایندگان شرکت هایی از بیش از 60 کشور جهان از جمله برزیل، ونزوئلا، اسپانیا، ایتالیا، کانادا، چین، مکزیک، روسیه و فرانسه برگزار می شود.

مقامات روسیه ماه‌هاست که در حال بررسی یک چارچوب نظارتی جامع‌تر برای دارایی‌های کریپتو بوده‌اند. انتظار می رود قانون‌گذاران در دومای ایالتی، لایحه جدیدی در مورد ارز دیجیتال و پیش نویس قانونی استخراج رمزارز در فدراسیون روسیه را به تصویب برسانند.

در حالی که در ژانویه سال جاری، بانک مرکزی روسیه ممنوعیت کلی اکثر فعالیت‌های مرتبط با رمزارز را پیشنهاد کرد، افزایش فشار تحریم‌ها از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین در اواخر فوریه، مقامات پولی را متقاعد کرد که از پیشنهادات مربوط به ارزهای دیجیتال حمایت کند.

در ماه سپتامبر، مقامات مالی روسیه طراحی مکانیزمی را برای تسهیل استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت با سایر کشورها آغاز کردند.