۰ نفر

زنوزی: بیش از ۵۰ درصد مردم تهران هوادار تراکتور هستند/ افراد پشت صحنه اجازه انتقال تراکتور به مس را نمی‌دهند

۳ تیر ۱۴۰۱، ۲۱:۲۹
کد خبر: 647462
زنوزی: بیش از ۵۰ درصد مردم تهران هوادار تراکتور هستند/ افراد پشت صحنه اجازه انتقال تراکتور به مس را نمی‌دهند

مالک باشگاه تراکتور با تأکید بر اینکه هواداران نگران نباشند، گفت: تیمی برای کسب قهرمانی و سهمیه آسیا می‌بندیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، محمدرضا زنوزی مطلق درباره آخرین وضعیت تیم تراکتور پس از انتخاب قربان بردیف اظهار داشت: می‌پذیرم که فصل گذشته یک فصل استثنایی و غیر قابل قبول داشتیم. منشأ این اتفاقات به بدشانسی و بستن تیم بد برمی‌گردد. به سهم خودم از تمامی هواداران عذرخواهی می‌کنم و انشالله امسال تیم خوبی بسته خواهد شد و برای قهرمانی و کسب سهمیه بازی خواهیم کرد.

وی با اشاره به انتخاب قربان بردیف به عنوان سرمربی تیم، افزود: بردیف مربی بزرگی بوده و صاحب سبک است که رزومه خوبی هم دارد. از سردار آزمون و پدرش که برای حضور بردیف در تراکتور خیلی تلاش کردند، تشکر می‌کنم. او به خاطر نام بزرگ تراکتور و دوستی با من، برای حضور در تراکتور رغبت داشت.

بردیف بعد از ۱۲ تیرماه به ایران می‌آید

زنوزی ادامه داد: پس از اینکه روی اسم بردیف به جمع‌بندی رسیدیم، سردار آزمون به ما خیلی کمک کرد و بردیف را برای حضور در ایران مجاب کرد. این سرمربی بعد از ۱۲ تیرماه برای نهایی کردن قراردادش به ایران می‌آید.

وی در رابطه با دستیاران بردیف، بیان کرد: بنده اطلاع زیادی در خصوص دستیاران بردیف ندارم و چنین مسائلی باید از مدیرعامل و هیات مدیره پیگیری شود.

زنوزی با تاکید بر اینکه تراکتور را برای مبارزه برای کسب قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی و کسب سهمیه می‌بندیم، گفت: این قول را به هواداران می‌دهم که با بودجه خوبی که در نظر گرفته شده، تیمی در شأن تراکتور بسته می‌شود. چهار بازیکن خوب خارجی و هفت بازیکن خوب داخلی جذب خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی فوتبال تمامی ندارد، اظهار داشت: تیم‌های دولتی مارکت را برهم زده‌اند. از جیب ملت برای چند تیم خاص هزینه می‌شود، این موضوع باید مدیریت شده و مشکلات حل شود. متاسفانه کسی به حرفمان گوش نمی‌دهد و نظارتی در این خصوص وجود ندارد. هزینه‌ها و مدیریت باشگاه‌هایی که به بورس رفته‌اند، چگونه است؟ آنان باید مقابل سهام‌داران خرد هم پاسخگو باشند. تلاش می‌کنیم تیم را به بورس ببریم و با سایر کارهای اقتصادی، هواداران را هم مشارکت دهیم تا از تراکتور بهره مادی و معنوی ببرند.

تراکتور؛ جزو پنج تیم ایران از نظر میزان هزینه

مالک باشگاه تراکتور ادامه داد: فصل گذشته خوب نتیجه نگرفتیم و بد هزینه شد. ما در زمینه میزان هزینه، جزو پنج تیم اول بودیم. دوست دارم تیم‌های دولتی بودجه و هزینه‌شان را شفاف‌سازی کنند. ما آمادگی داریم میزان بودجه و هزینه تراکتور را شفاف اعلام کنیم و تیم‌های دیگر هم شفاف اعلام کنند.

وی توضیح داد: بازهم تاکید می کنم که فصل گذشته به میزان شش تیم اول لیگ برتر برای تراکتور هزینه کردم. یکسری بحث‌هایی همچون انتقال مالکیت تیم به مس سونگون مطرح بود که می‌خواهم در این خصوص شفاف‌سازی کنم.

افراد پشت صحنه اجازه انتقال تراکتور به مس را نمی‌دهند

زنوزی خاطرنشان کرد: مشکلی بابت پرداخت هزینه‌های تراکتور ندارم، ولی به خاطر استقلال مس سونگون، دوست داشتم تراکتور به مس انتقال یابد. من به دوستان و همکارانم گفته بودم دوست دارم این اتفاق بیافتد، ولی رخ نمی‌دهد.

وی افزود: افراد پشت صحنه مدیریت مس کشور دوست نداشتند این اتفاق رخ دهد. تمامی درآمدهای مس سونگون به سمت استان‌های دیگر می‌رود که در صورت انتقال تراکتور به مس و تأسیس شرکت مس آذربایجان، جلوی این اتفاق گرفته می‌شد.

زنوزی با بیان اینکه صدا و سیما و رسانه‌ها، یکسری از پیج‌های تراکتور را تهییج می‌کنند، بیان کرد: قضیه تراکتور همچون موضوع ایران مقابل شش کشور در مذاکرات هسته‌ای است؛ عده‌ای دوست ندارند تراکتور هم به جمع دو تیم پایتخت اضافه شود و روی این موضوع پافشاری می‌کنند. تراکتور یکی از پرهوادارترین تیم‌های ایران و آسیاست و این موضوع برای عده‌ای خوشایند نیست. چرا بازی‌های ما نباید از شبکه سه پخش شود؟ هر چقدر تلاش کردیم، جواب نگرفتیم.

تراکتور بدهی داخلی و خارجی ندارد

وی افزود: استوکس را آوردیم و سرمان کلاه گذاشت، تیم تهرانی هم این بازیکن را آورد و سر آن‌ها هم کلاه گذاشت؛ البته با این تفاوت که یک فصل برایمان بازی کرد و برای آنان ۲۰ دقیقه بازی کرد و ۴۰۰ هزار یورو به جیب زد. مشکلات بازیکنان ما را بزرگ می‌کنند، ولی کسی کاری به این اقدامات تیم‌های تهرانی ندارد. باشگاه بزرگ تراکتور هیچ بدهی داخلی و خارجی ندارد. چرا به بدهی تیم‌های پایتخت پرداخته نمی‌شود؟

مالک باشگاه تراکتور تأکید کرد: تراکتور در داخل و خارج از کشور هواداران بسیار زیادی دارد و بیش از ۵۰ درصد مردم تهران هوادار تراکتور هستند. شهر اول ترک‌ها، تهران است. هواداران نگران نباشند مثل سال اول خصوصی‌سازی، تیم خوبی می‌سازیم.