۰ نفر

حقیقت تلخ؛ امشب جای این دو نفر عجیب خالی است!

۲۹ اسفند ۱۴۰۰، ۱۴:۵۵
کد خبر: 622094
حقیقت تلخ؛ امشب جای این دو نفر عجیب خالی است!

بالاخره موعد اولین ال‌کلاسیکو بدون سرخیو راموس و لیونل مسی در مادرید فرا رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  ورزش سه، بعد از مدت‌ها ال‌کلاسیکو در سانتیاگو برنابئو برگزار شده و این دیدار بدون حضور سرخیو راموس و لئو مسی، دو ستاره بزرگ رئال مادرید و بارسلونا در دو دهه اخیر آغاز خواهد شد؛ دو بازیکنی که اهمیت دیدارهای ال‌کلاسیکو در سال‌های گذشته را بالا برده و حساسیت و تنش بین این دو تیم پرطرفدار را افزایش دادند. حالا راموس و مسی در پاری‌سن‌ژرمن حضور دارند، اما واقعیت با آنچه آنها هنگام انتقال به این تیم تصور می‌کردند، بسیار متفاوت است. احتمالا این دو نفر حاضرند همه چیز خود را بدهند تا امشب در ال‌کلاسیکو در زمین حاضر باشند.

شواهد نشان می‌دهد که انتقال به پاریس بهترین تصمیم ممکن برای مسی و راموس نبود. هر دو نفر با چشمانی اشک‌بار و صدایی غمگین تیم خود را ترک کرده و راهی فرانسه شدند. راموس در هفته‌های پایانی در مادرید از مواضع خود عقب نشینی کرده و قصد تمدید با رئال مادرید داشت، اما این اتفاق دیگر ممکن نبود. مسی نیز بارها تا مرز تمدید با بارسلونا پیش رفت و در نهایت این اتفاق رخ نداد. هشت ماهی که آنها در پاریس بوده‌اند هیچ شباهتی به گذشته این دو بازیکن ندارد. مصدومیت و افت محسوس، دو بازیکنی که روزگاری شکست ناپذیر به نظر می‌رسیدند؛ از دوران آرمانی دور کرده است.

راموس پس از طی کردن چهارده ماه مصدومیت‌های متوالی به دنبال تولدی دوباره و اثبات مجدد خود است. اما تا زمانی‌که او در پنج بازی متوالی در ترکیب پاری‌سن‌ژرمن حاضر نباشد، احساسی مانند یک بازیکن در راموس وجود نخواهد داشت. حضور داوطلبانه او در خانه در مرحله دوم مرحله یک‌هشتم نهایی برابر رئال مادرید و سفر به اسپانیا، به راموس کمک کرد تا بفهمد دقیقا چه چیزی را از دست داده است. 

مسی نیز هنوز با محیط جدید خود تطبیق نیافته است. پاریس بارسلونا نیست و پاری‌سن‌ژرمن نیز شرایط خوبی ندارد. اما مانند راموس، مسی نیز نتوانسته نمایش درخشان و گذشته خود را تکرار کند. حالا صحبت از رقم خوردن سناریوی متفاوتی برای آینده است و حتی برخی شایعات عجیب به بازگشت احتمالی این دو بازیکن به خانه‌ خود اشاره می‌کنند، اما این اخبار متعلق به آرمان‌شهر است.

انتظار بازگشت راموس و مسی به رئال مادرید و بارسلونا را نداشته باشید. اگرچه پایتخت فرانسه به دو شهر مهم اسپانیا نزدیک بوده، اما فاصله بین آنها بسیار زیاد است. قطعا پاری‌سن‌ژرمن اجازه جدایی این دو بازیکن را نخواهد داد و البته بارسلونا و رئال مادرید هم معلوم نیست خودشان برای خرید مسی و راموس اقدام کنند. اما در یک مورد تردیدی وجود ندارد؛ آنچه مشخص است این است که ال‌کلاسیکو امروز دلتنگ این دو فوق ستاره خواهد بود.