قیمت سکه دوباره ۱۲ میلیون تومانی می شود؟ / انس جهانی و دلار، سکه را بالا بردند

بازار طلا و سکه امروز درحالی معاملات را افزایشی آغاز کرد که به دنبال منازعات روسیه و اوکراین اونس جهانی و دلار آزاد نیز افزایش قیمت داشتند.

اقتصادآنلاین – صبا نوبری؛ به دنبال افزایش قیمت ارز در بازار آزاد و همچنین ورود اونس جهانی به کانال ۱۹۰۰دلار، قیمت طلا و سکه نیز در بازار امروز افزایشی بود.

به این ترتیب سکه امامی در این ساعت از معاملات، در قیمت ۱۱میلیون و ۸۸۳هزارتومان قیمت معامله می‌شود که نسبت به روز گذشته افزایش ۱۰۰هزارتومانی را نشان می‌دهد. روز گذشته سکه امامی در این ساعت از معاملات در قیمت ۱۱میلیون و ۷۴۹هزارتومان معامله می‌شد.

نیم سکه نیز ۶میلیون و ۷۰۰هزارتومان قیمت خورده است؛ در حالی که این سکه روز گذشته با قیمت ۶میلیون و ۵۸۰هزارتومان معامله می‌شد.

همچنین قیمت ربع سکه به ۳میلیون و ۶۸۰هزارتومان رسیده که حدود ۲۰هزارتومان افزایش را نشان می‌دهد. ربع سکه روز گذشته در قیمت ۳میلیون و۶۷۸هزارتومان قیمت خورده است.

همچنین هر سکه یک گرمی در قیمت ۲میلیون و ۲۷۰هزارتومان خرید و فروش می‌شود که نسبت به روز گذشته تغییر قیمتی چندانی نداشته است.

حباب سکه چقدر است؟

در این ساعت از معاملات، حباب سکه امامی نسبت به روز گذشته اندکی کاهش یافته است. به این ترتیب حباب سکه امامی، ۱۹۲هزارتومان، نیم سکه، ۸۶۵هزارتومان، ربع سکه، ۷۶۱هزارتومان، و سکه یک گرمی، ۸۴۱هزارتومان است.

بازار طلا و سکه معمولا مسیر خود را با دنباله‌روی از دلار آزاد و اونس جهانی مشخص می‌کند. به دلیل شدت گرفتن منازعات اوکراین و روسیه هم اونس جهانی در شب گذشته افزایشی شد و همچنین دلار آزاد کمی در مدار صعودی حرکت کرد. به همین دلیل قیمت طلا و سکه نیز در بازار داخل افزایشی شد.

در صورت ادامه این روند  یعنی افزایش دلار و همچنین انس جهانی، بازگشت سکه به کانال ۱۲میلیون تومانی دور از انتظار نیست.