۰ نفر
حمایت اتحاد میهنی از ادامه ریاست‌ جمهوری برهم صالح

اتحادیه میهنی کردستان عراق بار دیگر بر پایبندی این حزب به نامزدی برهم صالح برای دور دوم ریاست جمهوری عراق تاکید کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، اتحادیه میهنی کردستان عراق روز یکشنبه بار دیگر پایبندی خود به نامزدی «برهم صالح» برای دور دوم ریاست جمهوری تاکید کرد.

«شیروان میرزا» عضو سابق اتحادیه میهنی در پارلمان عراق در گفت‌و‌گوی اختصاصی با «موازین نیوز» گفت که حزب متبوعش در دیدار کمیته رهبری این اتحادیه با همتایان خود از حزب دموکرات کردستان بر نامزدی برهم صالح برای ریاست جمهوری عراق تاکید کرد.

میرزا گفت که حزب دموکرات کردستان هم بر نامزدی هوشیار زیباری برای ریاست جمهوری تاکید کرد و با این حساب دو نامزد در جلسه انتخاب رییس جمهور معرفی خواهند شد.

وی افزود: با توجه به اینکه به گفته وی ریاست جمهوری سهم ماست، همچنان فضای تفاهم بین احزاب کُرد به ویژه بین احزاب اتحاد ملی و دموکراتیک وجود دارد.

این در حالی است که طی روزهای گذشته برخی منابع سیاسی مدعی شده بودند که بعد از اینکه حزب دموکراتیک کردستان عراق به رهبری مسعود بارزانی مخالفت قاطع خود را با نامزدی برهم صالح برای پست ریاست جمهوری عراق اعلام کرد، حزب اتحادیه میهنی کردستان برای انتخاب جایگزینی طی دو روز آتی نشستی را برگزار خواهد کرد.

پارلمان عراق تاکید کرده است که تا حداکثر  هشتم فوریه باید رییس جمهور این کشور انتخاب شود.

بر اساس قانون اساسی عراق از جمله شروط نامزدی برای پست ریاست‌جمهوری این است که متولد عراق و از پدر و مادر عراقی باشد و بالای ۴۰ سال سن داشته و علاوه بر وفادار بودن به کشور تجربه کار سیاسی هم داشته باشد.

پارلمان  جدید عراق در اولین جلسه جنجالی خود که چند بار به تعویق افتاد، محمد الحلبوسی را هم به عنوان رییس جدید خود انتخاب کرده است، او برای دومین بار متوالی این پست را برعهده گرفته است.

۰ نفر