۰ نفر
ضرورت ایجاد ۱۰۰هزار فرصت شغلی در استان تهران

استاندار تهران گفت: ۱۰۰ هزار فرصت شغلی باید در استان ایجاد شود و لازم است حدود ۱۲ هزار شغل حمایتی و ۸۸ هزار شغل در صنعت،کشاورزی و خدمات محقق شود.

محمد حسین مقیمی در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران که با حضور محمد امامی امین - معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران، محمودی - نماینده مجلس شورای اسلامی و اعضای کارگروه برگزار شد،با تاکید بر ضرورت توجه به پنجره واحد اقتصادی و فعال شدن جذب سرمایه گذاری در کوتاه‌ترین زمان به ویژه از ابتدای سال ۹۷ گفت: لازم است در مسیر اجرای طرح‌های اقتصادی و اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان،کارآفرینان و سرمایه گذاران اطلاع‌رسانی جامعی انجام شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا ، وی افزود: فرمانداران،بخشداران و اتحادیه صنوف تولیدی مختلف و بخش خصوصی با هماهنگی اتاق بازرگانی باید در جریان کامل اعطای تسهیلات سرمایه گذاری، تولید و وام‌های پرداخت شده قرار بگیرند.

مقیمی در ادامه جلسه به گزارش ارائه شده در خصوص وضعیت افراد تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) اشاره کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید میزان حمایت از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) افزایش یافت و این مسائل باید برای مردم اطلاع‌رسانی شود.

استاندار تهران تصریح کرد: باید در جامعه در موضوع اشتغال به سرمایه‌گذاری های خرد و کلان در کنار هم توجه شود و مصوبه مجلس و دستورالعمل دولت باید با همکاری بانک‌ها و ماموریت دستگاه‌ها در خصوص برنامه‌ریزی های حوزه اشتغال عملیاتی شود.

وی در ادامه گفت: قرار است امسال ۹۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد کنیم و دولت این تعهد را دارد و از این تعداد حدود ۱۰۰ هزار شغل باید در استان تهران ایجاد شود که ۱۲ هزار شغل حمایتی و ۸۸ هزار شغل در صنعت،کشاورزی و خدمات باید محقق شود و براین اساس حدود ۳۰ هزار شغل در صنعت،۳ هزار شغل در کشاورزی،۳۵ هزار شغل در خدمات و ۲۰ هزار شغل در سایر بخش ها باید در استان تهران ایجاد شود.

مقیمی با اشاره به اینکه ۳ هزار میلیارد تومان در استان باید در حوزه اشتغال سرمایه گذاری شود،اظهارکرد: با تحقق این بودجه به اهداف خود در طرح تکاپو،کارورزی،تعاونی‌ها و مشاغل خانگی و روستایی دست خواهیم یافت و لازم است مداوم و روزانه رصد شود که در کدام مرحله طرح‌ها قرار داریم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،استاندار گفت: اگر ۱۰۰ هزار شغل در استان ایجاد کنیم به این معنا است که کار خود را طبق وظایف به درستی انجام داده‌ایم.

۰ نفر