۰ نفر

افزایش قیمت طلا با آینده نامعلوم سیاست‌های اقتصادی ترامپ

۵ اسفند ۱۳۹۵، ۱۵:۲۷
کد خبر: 178724
افزایش قیمت طلا با آینده نامعلوم سیاست‌های اقتصادی ترامپ

آینده نامعلوم سیاست‌های اقتصادی ترامپ برای سرمایه‌گذاران امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا ۳۰ سنت افزایش یافت و هر اونس از این فلز گرانبها به قیمت ۱۲۳۷ دلار و ۵۰ سنت به فروش رفت.

امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا 30 سنت افزایش یافت و هر اونس از این فلز گرانبها به قیمت 1237 دلار و 50 سنت به فروش رفت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، امروز قیمت فلز زرد در کمترین زمان به قیمت 1235.5 دلار و در بیشترین زمان به قیمت 1239 دلار خرید و فروش شد.

قیمت امروز این فلز گرانبها نسبت به یک ماه گذشته 29 دلار و نسبت به یکسال گذشته 9 دلار با افزایش همراه بود.

همچنین در گروه سایر فلزات گرانبها نقره تنها 2 سنت افزایش داشت و هر اونس از این فلز به قیمت 17 دلار و 96 سنت معامله شد. پلاتینوم و پالادیوم افزایش‌هایی به ترتیب 6 و 4 دلار داشتند و رادیوم هم نسبت به روز گذشته ثابت بود.

خبرگزاری رویترز درباره دلیل افزایش قیمت طلا نوشت: بعد از آنکه فدرال رزرو روز چهارشنبه نتوانست مسیر روشنی به بازار ارائه دهد ناامنی در برابر سیاست‌های اقتصادی دونالد ترامپ بیشتر شد.

روز گذشته بانک مرکزی آمریکا در نشست هفتگی خود اگرچه همچنان مدافع افزایش نرخ بهره در این کشور بود اما نتوانست دلایل روشنی را برای این افزایش ارائه دهد بنابراین سرمایه‌گذاران به این نتیجه رسیدند که هنوز سیاست‌های رئیس جمهور جدید آمریکا طوری نیست که بتوان آینده روشنی را برایش ترسیم کرد.