کد خبر 559514

اطلاعیه پیش ثبت نام از متقاضیان حضور در اربعین منتشر شد

کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) اطلاعیه پیش ثبت نام از متقاضیان زیارت کربلای معلی در اربعین حسینی را منتشر کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  میزان ، بنا بر اعلام سازمان حج و زیارت،کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) اطلاعیه پیش ثبت نام از متقاضیان زیارت کربلای معلی در اربعین حسینی را منتشر کرد.در متن کامل اطلاعیه کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) آمده است: بدینوسیله به اطلاع عموم مشتاقان می‌رساند با موافقت ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و ابلاغ ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) مقرر گردیده است پیش ثبت‌نام از متقاضیان زیارت اربعین حسینی با رعایت کامل شرایط و دستورالعمل‌های بهداشتی و صرفا از بین افرادی که فاقد بیماری‌های زمینه‌ای بوده و دو دوز واکسن کرونا را تا پایان هفته جاری (روز جمعه مورخ ۱۹ / ۶ / ۱۴۰۰) دریافت کرده باشند، از طریق سامانه سماح به آدرس Samah.haj.ir صورت پذیرد. با این توضیح که پیش ثبت نام انجام شده به منزله انجام قطعی سفر اربعین نیست و انجام سفر مشروط به موافقت دولت عراق و شرایط اعلامی از سوی آن کشور است. اطلاعات قطعی و تکمیلی متعاقبا به اطلاع متقاضیان محترم خواهد رسید.

در این اطلاعیه تصریح شده است: ضروری است هموطنان عزیز به این نکات شامل «استعلام‌های لازم درخصوص وضعیت سلامت متقاضیان (بیماری‌های زمینه‌ای و ...) و اخذ تایید تزریق هر دو دوز واکسن کرونا از وزارت بهداشت انجام خواهد شد»، «ارائه نتیجه آزمایش منفی PCR به مدت ۷۲ ساعت قبل از اعزام الزامی است»، «زمان پیش ثبت نام از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه پانزدهم شهریورماه آغاز و به مدت سه روز تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه مورخ ۱۷ / ۶ / ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت»، «ثبت نام قطعی پس از موافقت رسمی دولت عراق انجام خواهد شد»، «به منظور رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، پیش ثبت نام فقط به صورت غیرحضوری انجام خواهد گردید»، «پس از انجام مراحل فوق، اسامی واجدین شرایط در سامانه سماح و نیز از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی خواهد شد. بدیهی است اعزام افراد فاقد شرایط مقدور نمی‌باشد» و تاکید می‌شود با توجه به بسته بودن مرزها، افراد به هیچ وجه به مرز‌های کشور مراجعه ننمایند» توجه کنند.

کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) افزود: مجددا تاکید می‌شود با توجه به عدم اعلام موضع رسمی دولت عراق تا این لحظه، دریافت مشخصات متقاضیان در مرحله پیش ثبت نام به هیچ وجه به معنای قطعیت در تشرف متقاضیان نمی‌باشد و تصمیم گیری در این خصوص منوط به مجوز رسمی دولت عراق و ستاد مرکزی اربعین خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • علی
    ۰ ۰

    هدف مسئولین خرج کردن اعتبار است نه زیارت
    چون اگر اعتبار خرج نشه سال بعد اعتبارشان کم میشه ، با این همه پیک کرنا تا کی ا ین مسئولین بی کفایت باید مردم را به کشتن بدهد زبارت مستحب چه لزومی دارد راهپیمایی دسته جمعی راه بیندازید