کد خبر 462774

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

کرونا گردشگری بین‌المللی را به نصف کاهش داد/ احتمال تداوم نزول در پی افزایش مبتلایان

ارقام ارائه شده توسط سازمان جهانی گردشگری برای پنج ماه نخست سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که وروود گردشگران بین‌المللی نسبت به سال گذشته، دچار ۵۶درصد کاهش شده است.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ در اوایل سال جاری، سازمان جهانی گردشگری برآوردهایی را در خصوص میزان تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر روی ورود گردشگران بین‌المللی منتشر کرد.

در خوش‌بینانه‌ترین حالت سه سناریوی منتشر شده در ماه مه گمان می‌شد که محدودیت‌های سفر در ماه ژوئیه برداشته خواهد شد. حتی تحت این سناریو، سازمان جهانی گردشگری انتظار داشت ورود گردشگران بین‌المللی در سال جاری نسبت به سال 2019، 58درصد کاهش یابد.

با نگاهی به داده‌های اخیر ارائه شده برای پنج ماه نخست سال 2020، تخمین‌های سازمان جهانی گردشگری بعید نبود. همانطور که در نمودار ارائه شده مشاهده می‌شود، ورود گردشگران بین‌المللی برای پنج ماه منتهی به مه 2020 در مقایسه با همین بازه زمانی در سال 2019، با 56درصد کاهش در سطح جهانی مواجه شده است.

با در نظر گرفتن اینکه اکثر محدودیت‌های سفر در اواسط ماه مارس به اجرا درآمد، اگر ارقام ماه ژوئن و ژوئیه نیز در نظر گرفته می‌شد، با آمار بدتری مواجه بودیم.

اخیرا توجه به افزایش مبتلایان در ایالات متحده و سراسر اروپا، شکست بزرگ تلاش برای احیای بخش گردشگری بیمار را اثبات می‌کند و میلیون‌ها نفر برای معیشت خود، به ویژه در مناطقی که به میزان قابل توجهی به سیل گردشگران بین‌المللی وابسته هستند، در ترس و نگرانی به سر می‌برند.

در نقشه ارائه شده، میزان تغییر در ورود گردشگران بین‌المللی از ژانویه تا مه 2020 نسبت به 2019 را مشاهده می‌کنید؛

گردشگران بین المللی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری