کد خبر 381322

مُهر کنترل مرزی گذرنامه زوار به منزله ویزا خواهد بود

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا گفت: امسال مهر کنترل مرزی گذرنامه به عنوان ویزا تلقی می شود بنابراین زائران نسبت به ثبت مهر کنترل هنگام ورود به عراق توجه کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سرهنگ سید محمدرضا طبایی با اشاره به برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی و اشتیاق خیل عظیم عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) برای حضور در این کنگره معنوی و بی مثال اظهار داشت: همه ساله؛ مسئولان دستگاه های مختلف کشور در راستای تحقق یک شعار نانوشته و معنوی یعنی ارائه خدمات مطلوب به زائران اربعین و تسریع در این  روند توفیق پیگیری موضوعاتی را دارند.

وی افزود: در تداوم خدمات دهی پلیس به زائران ابا عبدالله الحسین (ع)، امسال پیرو جلسات متعددی که مسئولان ستاد اربعین کشور و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران  با  مسئولان وزارت کشور جمهوری عراق داشتند، توافقی مبنی بر حذف ویزای سفر اربعین صورت و در دستور کار قرار گرفت.

 رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا ادامه داد: بر مبنای این توافق، مُهر کنترل مرزی که توسط پلیس عراق در مرزهای ورودی به این کشور،   بر گذرنامه زوار درج می شود، به عنوان ویزا تلقی می شود بنابر این زوار توجه کنند هنگام ورود به عراق اطلاعاتشان ثبت و مُهر کنترل بر گذرنامه شان درج و ثبت شود.

سرهنگ طبایی خاطرنشان کرد: همه این اقدامات در راستای خدمات دهی مطلوب به زوار و تسریع در روند  این خدمات است؛ از طرفی با تحقق این توافق ها هزینه سفر زوار کاهش می یابد.

وی در پاسخ به این سوال که این اقدامات در چه بازه زمانی عملیاتی می شود، خاطرنشان کرد: این اقدامات از اول محرم تا پایان عملیات بزرگ اربعین محقق می شود.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه متقاضیان برای تهیه، تکمیل و ارائه فرم صدور گذرنامه صرفا از طریق دفاتر پلیس +۱۰ اقدام کنند، عنوان کرد: بر مبنای هماهنگی های صورت گرفته با بنیاد تعاون ناجا  مسئولان این دفاتر برای پاسخگویی  به زوار اربعین باید تا ساعت ۲۰ در دفاتر حضور داشته به صورت یک سره به زائران و متقاضیان خدمات ارائه کنند.

وی افزود: در صورتی که متقاضیان و مراجعه کنندگان به این دفاتر در شیوه و خدمات دهی تخلفی را مشاهده کردند مراتب را حتما از طریق سامانه ۱۹۷ گزارش کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر