{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

بازارهای منطقه‌ای و آسیایی را برای صادرات کالا دریابیم

یک اقتصاددان با اشاره به تاثیر صنعت گردشگری بر افزایش درآمد ارزی کشور، گفت: دولت باید با رفع مشکلات این حوزه، زمینه را برای رونق حضور گردشگران خارجی فراهم کند.

مهدی پازوکی، در خصوص راه های افزایش درآمدهای ارزی، اظهار کرد: افزایش درآمد ارزی یکی از مهم ترین مسائلی است که دولت باید برای دستیابی به آن برنامه ریزی دقیقی انجام دهد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر،این اقتصاددان افزود: با توجه به شرایط موجود کشور، صادرات کالاهای غیرنفتی به کشورهای منطقه یکی از مهم ترین گام ها در افزایش درآمد ارزی تلقی می شود.

وی ادامه داد: باید بازارهای منطقه ای و آسیایی را برای صادرات کالا دریابیم و بیش از گذشته به این امر توجه کنیم.

پازوکی با بیان اینکه با ایجاد زمینه مناسب، باید سرمایه های خارجی را به کشور جذب کرد، گفت: با توجه به مزیت های اقتصاد ایران همچون نیروی کار ارزان و تحصیل کرده و انرژی ارزان می توان با برنامه ریزی دقیق، به جذب سرمایه خارجی پرداخت.

وی بهبود وضعیت صنعت توریسم را نیز دیگر راه افزایش درآمد ارزی کشور عنوان کرد و افزود: ایران یکی از کشورهایی است که به خوبی می تواند گردشگر خارجی جذب کند. ما پتانسیل های زیادی در حوزه جذب گردشگر داریم.

این اقتصاددان ادامه داد: متاسفانه این ظرفیت گسترده در کشور ما، مورد بی مهری قرار گرفته و گردشگران خارجی چندان تمایلی به حضور در ایران ندارند.

پازوکی تصریح کرد: دولت باید با کاهش مشکلات مربوط به حوزه گردشگری و رفع برخی محدودیت ها، اقتصاد را از ثمرات این حوزه بهره مند سازد.

این اقتصاددان تاکید کرد: در شرایط موجود کشور، با اتکا به این روش ها می توان به افزایش درآمدهای ارزی کمک کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری