تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
رییس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم خبر داد؛

توقف توزیع آرد یارانه ای نان های حجیم و نیمه حجیم

رییس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم گفت: امکان خرید آرد واحدی های زیر مجموعه این اتحادیه از روز گذشته در سامانه خرید آرد بسته شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، محمدجواد کرمی، رییس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم (نان های فانتزی)  اظهار داشت: امکان خرید آرد واحدی های زیر مجموعه ما در سامانه خرید آرد از ساعت ۱۴ روز گذشته بدون اطلاع قبلی بسته شد.

وی افزود:  شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز در پاسخ به دلیل این توقف به ما اعلام کرده است که دلیل توقف توزیع آرد برای صنف  اتحادیه  نان‌های حجیم و نیمه حجیم تغییر و اصلاح قیمت‌ها است. 

رییس اتحادیه  نان‌های حجیم و نیمه حجیم ادامه دامه داد : این اقدام باعث شده که صنوف نان‌های فانتزی آرد مورد نیاز پخت و پز و قیمت آن و نرخ جدید  محصولات خود را نداشته باشند.

وی تصریح کرد: علاوه بر تهران، شهرستان‌ها نیز در این وضعیت به سر می برند و رایزنی با اتحادیه انجام نشده است, ما می‌توانستیم موانع و مشکلات را به دولت اعلام کنیم.

وی گفت: ۶۸۰ واحد و ۴۵۰۰ واحد صنفی تولید کننده نان های حجیم و نیمه حجیم در کشور وجود دارد؛ که این اقدام باعث تفاوت فاحش قیمت نان های سنتی و صنعتی و فانتزی می‌شود و  امکان ادامه کار نخواهند داشت.

کرمی گفت: با توجه با تفاوت قیمتی فاحشی بین آرد واحد های صنفی تولید کننده نان های سنتی و صنعتی و فانتزی مسلم است که میزان قاچاق آرد از واحد های سنتی به دیگر واحد ها افزایش می یابد.

وی افزود: قیمت گندم مورد استفاده آرد نان های سنتی ۶۶۵ تومان و اما گندم صنف و صنعت ۱۲۵۰۰ تومان تعیین شده است.

رییس اتحادیه  نان‌های حجیم و نیمه حجیم گفت: برای ۶ قلم نان پر مصرف مانند نان باگت، ساندویچی، همبرگر، بروکن و بربری قیمت مصوب وجود دارد و قیمت آنها در سازمان حمایت تعیین می‌شد که بعد از آزاد سازی قیمت آرد، قیمت آنها حداقل ۱۰۰ درصد افزایش می یابد.

منبع: تسنیم
این مطلب برایم مفید است
۴ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها