کد خبر 517354

چگونه از ریسک‌های سرمایه گذاری دوری کنیم؟

سرمایه گذاری یکی از فعالیت‌های جذاب و مورد علاقه دامنه وسیعی از مردم است. بسیاری از افراد برای کسب سود و بهبود وضعیت شان در عرصه کسب و کار اقدام به سرمایه گذاری در بورس یا مشارکت مستقیم با برندها می کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرصت امروز، بدون تردید سرمایه گذاری همیشه به معنای کسب سود نیست. بسیاری از سرمایه گذارها با شکست های متعددی مواجه می شوند البته در این میان تفاوت قابل ملاحظه ای میان سرمایه گذارهای حرفه ای و تازه کار وجود دارد. در ادامه به کمک دن کالوگر، کارشناس ارشد سرمایه گذاری، به بررسی برخی از نکات مهم در این حوزه خواهیم پرداخت.

ضرورت نگاه بلندمدت 

سرمایه گذاری به صورت حرفه ای نیازمند نگاه بلندمدت به عرصه کسب و کار است. بسیاری از افراد تازه کار در این حوزه انتظار دریافت سودهای کلان در مدت زمانی اندک را دارند. دنیای کسب و کار اینگونه عمل نمی کند بنابراین سرمایه گذارها باید در بلندمدت نسبت به تاثیرگذاری سرمایه شان توجه نشان دهند. این امر اهمیت بسیار زیادی برای برندها دارد. اگر یک برند به طور مداوم درگیر پاسخگویی به سرمایه گذارانش در مورد وضعیت سوددهی سهام شان باشد، دیگر فرصتی برای نوآوری و موفقیت در بازار نخواهد داشت بنابراین باید اندکی اعتماد میان برند و سرمایه گذارها تقویت شود. 

خرید سهام براساس نام یا وضعیت بازار؟

برخی از سهامداران تازه کار فقط به دنبال نام های جذاب در بازار هستند. این امر به معنای خرید سهام بدون توجه به وضعیت بازار است. حتی معتبرترین برندها نیز در شرایط ناگوار ضررهای زیادی به سرمایه گذارها می زنند بنابراین باید براساس وضعیت بازار و ترندهای مطمئن نسبت به خرید و سرمایه گذاری اقدام نماییم.

امروزه مشاورهای بسیار مطمئنی در حوزه سرمایه گذاری فعالیت دارند. بدون تردید برخی از مشاورهای حوزه سرمایه گذاری به دنبال سودجویی هستند، اما برخی از کارشناس های معتبر امکان ارائه توصیه ها و نکات راهنمایی مناسبی را خواهند داشت بنابراین باید با چنین افرادی برای بهبود وضعیت سرمایه گذاری مان همکاری نزدیکی داشته باشیم. در غیر این صورت شانسی برای سرمایه گذاری مطمئن و کم ریسک نخواهیم یافت. 

مطالعه در مورد برندها

سرمایه گذارهای حرفه ای برای انتخاب یک برند یا شرکت به منظور سرمایه گذاری مطالعه دقیقی بر روی وضعیت بازار و برند موردنظر انجام می دهند. اگر شما بدون هرگونه مطالعه ای و فقط براساس توصیه دیگران اقدام به سرمایه گذاری می کنید، باید نسبت به عواقب این امر نیز آمادگی داشته باشید. بسیاری از اوقات سرمایه گذارهای تازه کار بدون شناخت درست از برندها دست به سرمایه گذاری می زنند. نتیجه این امر حتی در صورت موفقیت نیز همراه با ریسک های بسیار زیادی خواهد بود. فرآیند مطالعه وضعیت یک برند برای سرمایه گذاری شامل مطالعه صورت حساب های مالی و همچنین سابقه اش در بازار است. اگر این نکات را مدنظر داشته باشیم، فرآیند بازاریابی مان به طور مطمئن پیش خواهد رفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر