زنان می توانند در ورزشگاه های دیگر هم حضور یابند؟

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت که در حال حاضر فقط ورزشگاه آزادی برای موضوع حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مدنظر است.

زنان می توانند در ورزشگاه های دیگر هم حضور یابند؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مریم کاظمی‌پور در حاشیه مراسم اختتامیه لیگ برتر والیبال بانوان، درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها و اینکه طبقه دوم ورزشگاه آزادی استانداردهای لازم برای حضور این قشر را ندارد و نیازمند تعمیر است، اظهار داشت: این مورد درباره طبقه اول است. بعد از اولین و دومین بازی لیگ برتر، این مسئله دغدغه ما بود، چون خودم حضور داشتم و مسائلی از نظر عمرانی مطرح بود که با مدیریت ورزشگاه آزادی مطرح کردیم. از همان موقع بانوان در بازی‌های سوم و چهارم در طبقه دوم حضور پیدا کردند.

وی در ادامه تأکید کرد: ما درصدد آن هستیم که یک جایگاه در خور شأن بانوان مهیا کنیم که کرامت آنها از نظر امکانات و دسترسی به تونل‌ها مهیا شود تا خانم‌ها با حداقل زحمت و حداکثر ملاحظاتی که لازم است برای حضورشان رعایت شود، بتوانند در ورزشگاه حضور داشته باشند. این حضورشان در طبقه اول و پس طبقه دوم صرفاً فنی بوده و امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور یک جایگاه ویژه و مناسب با چارچوب‌های فرهنگی و خطوط اصلی حضور بانوان مورد تأیید قرار بگیرد تا آنها بتوانند در کمال آرامش از فضاهای ورزشی لذت ببرند.

کاظمی‌پور درباره اختصاص جایگاه ویژه برای بانوان گفت: این موضوعی که می‌گویید، در حال رخ دادن است. ما هشت زون فعال را برای بانوان جهت بازی‌های تیم ملی و باشگاهی در نظر گرفتیم؛ زون‌هایی که سعی کردیم تمام الزامات رفاهی را در آنها برای بانوان مهیا کنیم. باید امکانات به نحوی پیش‌بینی شود که هیچ موردی برای مادرانی که با فرزندران خود می‌آیند و همچنین دیگر بانوان وجود نداشته باشد. این موضوع برای ما و برای شخص وزیر خیلی اهمیت دارد. در آن چهار بازی که بانوان حضور داشتند، وزیر ورزش و معاونان ایشان بررسی‌های لازم جهت حضور هر چه بهتر بانوان در چارچوب‌های فرهنگی را انجام دادند.

معاون وزیر ورزش درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌های سایر شهرها هم تصریح کرد: به‌عنوان معاون بانوان وزارت ورزش در چند سفر استانی به استادیوم‌ها مراجعه کرده و ملاحظاتی را که برای ورود، خروج و استقرار لازم است، بررسی کردم. با توجه به اینکه این قصه‌ای است که رویدادهای اولیه خود را سپری می‌کند، فعلاً مجموعه آزادی برای این موضوع مدنظر است تا سایر استادیوم‌ها هم بتوانند چارچوب‌ها و الزامات را رعایت کنند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
ارسال نظر