کد خبر 561427

برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی آسیا از امروز

بیست و یکمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی مردان آسیا از امروز به میزبانی ژاپن آغاز می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛  تیم ملی والیبال ایران که در سال ۲۰۱۱ برای اولین‌بار با هدایت خولیو ولاسکو، عنوان قهرمانی آسیا را کسب کرد، در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۹ نیز با هدایت ولاسکو و کولاکوویچ توانست دوبار دیگر قهرمانی آسیا را به دست آورد.

در این دوره از رقابت‌ها، تیم‌های ژاپن، هند، قطر، بحرین، ایران، پاکستان، تایلند، هنگ‌گنگ، استرالیا، چین، سریلانکا، کویت، کره‌جنوبی، چین‌ تایپه، قزاقستان و عربستان ۱۶ تیم شرکت‌کننده هستند که در ۴ گروه ۴ تیمی قرار دارند. ملی‌پوشان والیبال ایران نیز با هدایت سرمربی ایرانی، گام در مسابقات گذاشتند و در اندیشه کسب چهارمین مقام قهرمانی در قاره کهن هستند.

بهروز عطایی همراه با بازیکنان جوان ایران، گام در مسابقات قهرمانی آسیا گذاشته‌اند و امید می‌رود که این تیم بتواند چهارمین جام را برای ایران کسب کند. البته ایران در این دوره از رقابت‌ها، چهره‌های شاخصی مانند سعید معروف، محمد موسوی و امیر غفور را در اختیار ندارد و همین کار ملی‌پوشان را تا حدودی سخت‌تر می‌کند. مرحله گروهی مسابقات روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه پیگیری خواهد شد و ملی‌پوشان ایران به ترتیب با تیم‌های هنگ‌کنگ، تایلند و پاکستان رقابت خواهند داشت. روز چهارشنبه ۲۴ شهریور ماه تیم‌های شرکت‌کننده استراحت دارند و مرحله بعدی از روز پنج‌شنبه ۲۵ شهریورماه آغاز می‌شود و مسابقات تا ۲۸ شهریورماه با معرفی تیم‌های برتر ادامه خواهد داشت.

تیم ملی والیبال ژاپن که در گروه A رقابت‌ها قرار دارد و میزبان مسابقات نیز است، با کسب ۹ مقام قهرمانی، ۳ نایب قهرمانی و ۴ مدال برنز، پرافتخارترین تیم مسابقات به شمار می‌رود. تیم ملی کره‌جنوبی نیز با ۴ قهرمانی، ۴ مدال نقره و ۹ مقام سومی در رده دوم قرار دارد. همچنین تیم‌ چین با ۳ قهرمانی، ۶ نایب قهرمانی و ۵ مدال برنز در جایگاه سوم پرافتخارترین‌ها قرار دارد و تیم ملی والیبال ایران با ۳ عنوان قهرمانی، ۲ نایب قهرمانی و یک مدال برنز در جایگاه چهارم پرافتخارترین تیم‌های این مسابقات قرار دارد. برنامه‌ دیدارهای ایران در این دوره از مسابقات به شرح زیر است:

ایران - هنگ‌کنگ - یکشنبه ۲۱ شهریور - ساعت ۳۰:‌۱۰

ایران - تایلند - دوشنبه ۲۲ شهریور - ساعت ۳۰:‌۱۰

ایران - پاکستان - سه‌شنبه ۲۳ شهریور - ساعت ۵ بامداد

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • چ
    ۰ ۰

    چرا بازیهای ایران پخش نمیشود