کد خبر 548336

کنفدراسیون فوتبال آسیا تایید کرد؛

ورزشگاه آزادی، میزبان دیدارهای تیم ملی در راه جام جهانی

با تایید AFC، تیم ملی ایران در ورزشگاه آزادی تهران از حریفان خود در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی پذیرایی می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، یکی از مباحث مهم در برگزاری مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر در آسیا، متمرکز یا رفت و برگشت بودن مسابقات بود که در چند وقت اخیر اخبار مختلفی پیرامون آن منتشر شده بود ولی در نهایت تصمیم AFC این بود که بازی‌ها به صورت رفت و برگشت برگزار شود و این موضوع دلایل زیادی از جمله بحث اسپانسری بازی‌ها را در بر می‌گرفت.

AFC به همین بهانه از فدراسیون های ملی خواست استادیوم های میزبان را معرفی کنند که فدراسیون فوتبال ایران استادیوم آزادی تهران را به عنوان میزبان بازی های تیم ملی به AFC معرفی کرد و حالا طبق اخبار رسیده، کنفدراسیون فوتبال آسیا با برگزاری دیدارهای تیم ملی در استادیوم آزادی موافقت کرده است و همانند دوره‌های قبلی دیدارهای خانگی تیم ملی در مسیر صعود به جام جهانی در استادیوم آزادی تهران برگزار می شود.

پیش تر به خاطر مشکلاتی که پیش آمده بود که به خاطر مسایل سیاسی بود و پی آمد آن کرونا تیم ملی فوتبال ایران را از امتیاز میزبانی محروم شد و در دور نخست مقدماتی جام جهانی 2022 تیم ملی فوتبال ایران هیچ یک از 8 مسابقه خود را در استادیوم آزادی تهران انجام نداد اما این بار شرایط کمی مساعد شده و ایران می تواند در استادیوم آزادی تهران میزبان حریفان خود باشد.

ایران در گروه A مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 در منطقه آسیا با تیم های کره جنوبی، عراق، امارات، لبنان و سوریه همگروه است و 5 بازی در دور رفت و برگشت در استادیوم آزادی انجام خواهد داد.

فدراسیون فوتبال ایران مکلف است که تا شروع بازی ها سیستم کمک داور ویدئویی را در این استادیوم نصب کند که البته کفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به تحریم ها در این زمینه به ما کمک خواهد کرد و این یک اتفاق نکوی دیگر برای فوتبال ایران است که استادیوم آزادی مجهز به کمک داور ویدئویی می شود و این می تواند در بازی های لیگ برتر و در بازی هایی که در استادیوم آزادی انجام می شود به کاهش اشتباهات داوری کمک کند. تیم های استقلال و پرسپولیس و تیم هایی که به مصاف این تیم ها در استادیوم آزادی می روند دیگر نسبت به اشتباهات داوری متضرر نخواهند شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر