کد خبر 545298

ایران باز هم میزبان انتخابی جام جهانی نخواهد بود؛

تصمیم ضدایرانی فیفا

روزنامه عربستانی اعلام کرد که این احتمال زیاد است که مرحله پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در آسیا به صورت متمرکز برگزار شود و در این صورت شاید فیفا قطر را به عنوان میزبان انتخاب کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  ایسنا، بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره آسیا به اوج حساسیت خود رسیده است. ۱۲ تیم به مرحله پایانی راه پیدا کرده‌اند و تیم‌ها باید در دو گروه ۶ تیمی به مصاف هم بروند.

به گزارش الاقتصادیه، طبق اعلام اولیه فیفا به AFC این بازی‌ها به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود و فیفا از کشورهای راه‌یافته به این مرحله خواسته است که ورزشگاه های میزبان خود را انتخاب کنند.

تا پایان اعلام فرصت انتخاب ورزشگاه‌های میزبان توسط ۱۲ تیم راه یافته به مرحله پایانی انتخابی جام جهانی در قاره آسیا تنها ۴۸ ساعت دیگر باقی مانده است این درحالی است که هنوز بعضی از این تیم ها ورزشگاه های خود را انتخاب نکرده اند.

یک منبع در کنفدراسیون فوتبال آسیا در گفت‌وگویی که با روزنامه الاقتصادیه داشت، تاکید کرد که یک از شرط های فیفا برای میزبان‌ها این است که تیم مهمان تنها ۴۸ ساعت در قرنطینه باشند اما قوانین کرونا در بعضی از کشورها این‌گونه نیست تا جایی که هنوز محدودیت‌ها در بعضی از کشورها زیاد است و باید همه کسانی که از خارج می آیند ۱۴ تا ۲۱ روز قرنطینه شوند.

او ادامه داد: در صورتی که این کشورها نتواند میزبانی را باتوجه به شرایط کنونی برعهده بگیرند، خود فیفا کشور ثالث را انتخاب خواهد کرد و در صورتی که این کشورها هم از میزبانی تیم دیگر خودداری کنند بازی به صورت متمرکز و به میزبانی یک کشور برگزار خواهد شد که در این صورت شاید فیفا مجبور باشد که این بازی‌ها را به صورت متمرکز و در قطر برگزار کند البته عربستان هم برای میزبانی اعلام آمادگی کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مهدی باقری
    ۱ ۰

    این کجاش ضد ایرانیه؟؟ چرا آدرس غلط میدید به مردم؟

  • مهرداد
    ۲ ۰

    اتفاقا برگزاری بازی ها بصورت متمرکز به نفع ایرانه،چون تیم ملی و همینطور باشگاههای ایرانی نشون دادن که توی بازیهای متمرکز خیلی بهتر نتیجه میگیرن.انشالا ششمین صعود به جام جهانی رو جشن میگیریم