کد خبر 536037

ایران - عراق؛ اولین فینال شاگردان اسکوچیچ

تیم ملی فوتبال کشورمان سه‌شنبه ساعت۲۱ در آخرین مسابقه از مرحله اول گروهی مقدماتی جام جهانی به مصاف تیم عراق می‌رود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، تیم ملی فوتبال ایران در حساس‌ترین مسابقه مرحله اول گروهی سه‌شنبه شب به مصاف تیم عراق می‌رود. تقابل دو تیم همواره حساس و مهم بوده ولی شرایط جدول گروه نیز این اهمیت و حساسیت را چندبرابر کرده است. عراق با یک مساوی صدرنشین گروه باقی می‌ماند و با خیال راحت به مرحله بعدی صعود می‌کند اما تیم ملی ایران ممکن است با نتیجه‌ مساوی صعودش به اما  و اگر بکشد و در کمال ناباوری و در عین شایستگی حذف شویم. 

قطعا اسکوچیچ و شاگردانش در تیم ملی به خوبی به این شرایط آگاه هستند و می‌دانند که باید در  فینال گروه و حساس‌ترین بازی به پیروزی برسند تا با خیالی آسوده به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی صعود کنند. عراق تیم چغری است، بازیکنانش مثل بازیکنان تیم ملی کشورمان فیزیک بدنی مناسبی دارند و سبک فوتبال‌شان خیلی شبیه سبک فوتبال ایران است. برخی بازیکنان عراقی مثل بشار رسن و طارق همام با حضور در پرسپولیس و استقلال با شرایط فوتبال باشگاهی کشورمان به خوبی آشنایی دارند. ازهمه مهم‌تر اینکه اسکوچیچ سرمربی تیم ملی کشورمان اهل کرواسی است و کاتانچ سرمربی عراق اسلونیایی است. دو مربی از بلوک شرق اروپا که شاید شناخت مناسبی از افکار فوتبالی یکدیگر داشته باشند.

کاتانچ بعد از پیروزی ایران مقابل هنگ کنگ گل‌های تیم ملی کشورمان را شانسی دانسته بود!  او با این حرف‌های بی‌منطق جنگ روانی  مسابقه ایران و عراق را خیلی زودتر از حد انتظار شروع کرده است. بازیکنان و مربیان تیم ملی ایران باید جواب این صحبت‌های بی‌منطق را در میدان مسابقه و با یک برد شیرین بدهند. در هر 4 پست از دروازه‌بان گرفته تا دفاع، هافبک و مهاجم تیم ملی ایران برتر از عراق هستیم. بازیکنان تیم ملی کشورمان بسیار حرفه‌ای هستند تقریبا تمامی آنها در اوج آمادگی قرار دارند. 

اگر تیم ملی اسیر جوسازی‌ها و جنگ روانی بازیکنان عراق نشود و بازیکنان با تمرکز بالا و سنجیده و دور از احساس بازی کنند پیروزی در این مسابقه حساس دور از دسترس نخواهد بود. هرچند حدود 10 سال است که تیم عراق را شکست نداده‌ایم. هنوز بازی تلخ و تاریخی ایران و عراق در جام ملت های آسیا 2015 را به یاد داریم، همان مسابقه‌ای که مهرداد پولادی با یک تکل احساسی و غیر لازم باعث 10 نفره شدن تیم ملی کشورمان شد و در نهایت هم به عراق باختیم و در کمال شایستگی حذف شدیم.

این مرتبه تیم ملی با اسکوچیچ باید شیرین‌ترین برد را به هواداران تقدیم کنند. تیم ملی کشورمان با انجام یک بازی برتر تیم بحرین را در خانه‌اش شکست داد اما قطعا عراق خطرناک‌تر از بحرین است. امیدواریم ملی پوشان با کمترین ضریب اشتباه در میدان حضور داشته باشند و در پایان مسابقه در روز 25 خرداد 1400 همه از شکست دادن عراق خرسند باشیم.

قطعا ترکیب تیم ملی نسبت به بازی کامبوج کاملا متفاوت خواهد بود اما حدس زدن ترکیب تیم ملی برابر عراق سخت نیست. ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل عراق اینگونه خواهند بود: علیرضا بیرانوند، حسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی ، میلاد محمدی، سامان قدوس، احمد نورالهی، مهدی ترابی، علی قلی‌زاده، مهدی طارمی و سردار آزمون.

اگر تیم ملی با این ترکیب به میدان برود، سامان قدوس بازیساز جدید تیم ملی نقش پررنگی در بازی خواهد داشت و می‌تواند با دوندگی و پاس‌های دقیقش جنگ میانه زمین را به سود ایران تمام کند. در خط حمله هم آزمون و طارمی شب سختی را برای مدافعان و دروازه بان تیم عراق رقم خواهند زد. در خط دفاع و درون دروازه هم قطعا بی حاشیه و با اشتباه کم می‌توانیم به گل نخوردن تیم ملی امیدوار باشیم و در نهایت شکست دادن عراق را در آخرین سه شنبه بهاری جشن بگیریم.

جدول گروه C

1- عراق 17 امتیاز

2- ایران 15 امتیاز

3- بحرین 12 امتیاز

4- هنگ کنگ 5 امتیاز

5- کامبوج یک امتیاز

بیشتر بخوانید
ارسال نظر