کد خبر 526073

دژاگه: رقابت در لیگ ایران سخت‌تر از اروپاست

هافبک سابق تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه تراکتور در مصاحبه مفصل با نشریه آلمانی درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد.

به گزارش نشریه «بیلد آلمان»، اشکان دژاگه ستاره سابق بوندسلیگا است که در سال 2009 موفق شد به همراه وولفسبورگ به شکلی باورنکردنی قهرمان آلمان شود. این بازیکن ایرانی یکی از مهره‌های مورد علاقه فلیکس ماگات در آن زمان بود و در این مصاحبه به افشاگری درباره اسرار روزه مره خود در آن زمان پرداخت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دژاگه امروز 34 سال دارد و ستاره تراکتور  ایران در لیگ قهرمانان آسیا است. 

 شما اکنون به همراه تراکتور ایران در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارید. سطح فوتبال در آسیا چقدر با فوتبال سطح اول اروپا فرق دارد؟

در برخی از اوقات شما در اینجا به سختی می‌خورید. برخی از تیم‌ها در لیگ قهرمانان آسیا برای مثال تیم‌های ازبک از ناحیه تاکتیکی عملکرد خوبی از خود ارائه می‌دهند. در این مسابقات حضور تیم های زیاد از کشورهای متفاوت باعث می‌شود تا رقابت نفس‌گیری ایجاد شود. رقابت در لیگ فوتبال ایران حتی شدیدتر از اروپاست.

 چرا این طور می‌گویید؟ چرا لیگ ایران و آسیا سخت‌تر از بازی در اروپاست؟

من در بوندس‌لیگا برای تیم‌های هرتابرلین و وولفسبورگ بازی کردم. در لیگ برتر انگلیس هم تجربه بازی در فولام را دارم. من کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران هستم و همه در لیگ ایران انگیزه زیادی دارند تا مقابل ما عرض اندام کند. من در آلمان و انگلیس فرصت عرض‌اندام و فکر کردن داشتم. اما اینجا در ایران رقابت سخت‌تر است من همیشه در حالت آماده‌ باش هستم. مردم در ایران بیشتر از اروپا دیوانه فوتبال هستند.

 قراردادت با تراکتور تابستان به پایان می‌رسد. آیا ممکن است به آلمان برگردی؟

بدون شک دوست دارم بار دیگر به همراه یک تیم حرفه‌ای آلمانی بازی کنم. همه چیز می‌تواند در تابستان رخ دهد ولی مثل گذشته من خودم را تحت فشار نمی‌گذارم. واقعیت این است که من با وجود اینکه 34 سالم است اما همچنان در بهترین شرایط به سر می‌برم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر