کد خبر 516318
وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد؛

اتمام مراحل خصوصی‌سازی پرسپولیس تا پایان دولت دوازدهم

وزیر ورزش و جوانان گفت: مراحل خصوصی‌سازی سرخابی‌ها از طرف وزارت ورزش و جوانان به اتمام رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مسعود سلطانی فر در دیدار نوروزی با روسای فدراسیون های ورزشی با تبریک سال جدید اظهار داشت: امیدواریم سال 1400 سال پایان تحریم های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران و ریشه کنی کرونا در سراسر جهان باشیم.

وی افزود: در سال جاری 2 انتخابات مهم را پیش رو داریم. فارغ از اینکه چه جناح و تفکری پیروز شود، مهم آن است که حضور و مشارکت گسترده مردم، پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مستحکم تر می سازد.

سلطانی فر در ادامه با اشاره به اتفاقات پیش روی جامعه ورزش عنوان کرد: تا به امروز سهمیه های متعدد، عناوین خوب و مدال های ارزشمندی به دست آمده است.

وی تصریح کرد: جامعه ورزش چند آوردگاه بزرگ پیش رو دارد که مهمترین و حساس ترین آنها بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو است. امیدواریم در این مسابقات شاهد درخشش ورزشکاران کشورمان باشیم و سهمیه ها در رویدادهای پیش رو افزایش یابد.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری مرحله مقدماتی جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا گفت: موضع گیری های سیاسی و تحریم ها، فراز و نشیب هایی را درخصوص محل برگزاری این رقابت ها ایجاد کرد. به طور مثال AFC طی نامه­ای، فراهم نشدن شرایط لازم درباره مسائل بازرگانی، لجستیکی و حق پخش را از دلایل عدم میزبانی کشورمان دانسته است.

وی تاکید کرد: تجربه نشان داده تیم ملی فوتبال کشورمان، حتی اگر در شرایط سخت هم قرار گرفته باشد، با تعصب و غیرتی مثال زدنی تلاش می کند و نتایج و دستاوردهای خوبی را به ارمغان می آورد و امیدوارم با تلاش مجموعه مدیران ورزش کشور، اعضای تیم و دعای خیر مردم به نتیجه مطلوب برسیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به تغییرات سیاسی آمریکا و روندی که طی ماه های اخیر صورت گرفته است، تاکید کرد: نشانه های خوبی به دست آمده و امیدواریم شاهد حل مسائل مرتبط با تحریم ها و بازگشت طرفین به برجام باشیم که نتیجه آن کاهش فشارهای معیشتی و اقتصادی به کشور و مردممان خواهد بود.

وی افزود: در سه سال گذشته با جنگ اقتصادی گسترده مواجه بودیم. آمریکایی ها با همه ابزارها سعی کردند عرصه را تنگ کنند، مردم سختی کشیدند اما امیدواریم روند پیش رو در رفع تحریم ها موجب شرایط بهتر اقتصادی و رفاه مردم شود.

سلطانی فر در خصوص شرایط جامعه ورزش در دوران شیوع ویروس کرونا گفت: طی هماهنگی که با وزارت بهداشت صورت گرفت، تمامی ورزشکاران و کادر فنی که سهمیه المپیک را کسب کرده اند و یا به دنبال کسب سهمیه هستند واکسینه می شوند.

وی ادامه داد: سال گذشته ویروس منحوس کرونا شرایط را برای ورزشکارانمان سخت کرد اما با این وجود 14 فدارسیون انتخابات خود را انجام دادند و لیگ 21 فدراسیون نیز با هماهنگی وزارت بهداشت و معاونین ذی ربط برگزار شد. انتخابات فدراسیون فوتبال از مهمترین این رویدادها بود. اساسنامه فدراسیون فوتبال بعد از 14 سال بلاتکلیفی در این دوره با تایید فیفا به تصویب رسید و شاهد انتخاباتی بدون حاشیه در سال 1399 بودیم.

سلطانی فر با اشاره به محل جدید فدراسیون های ورزشی گفت: با هماهنگی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، زمین هایی در مجموعه آزادی در نظر گرفته شده و انتظار داریم فدراسیون ها عملیات اجرایی خود را در آغاز کنند که توسعه زیر ساخت ها موجب اعتلای ورزش کشور می شود.

وزیر ورزش تاکید کرد: در عرصه زیرساخت ها دستاوردهای خوبی را در دولت تدبیر و امید داشتیم و استادیوم ها و مجموعه های بزرگ و مناسبی در استان ها و شهرهای مختلف کشور احداث و افتتاح شده است. خانه های ورزش روستایی و زمین های چمن مصنوعی با رشد چشمگیری نسبت به ابتدای سال 92 در سراسر کشور ایجاد شده و به بهره برداری رسیده است.

وی با تقدیر از تلاش مدیران و مسئولین ورزش کشور گفت: اگر کارنامه قابل قبولی در ورزش وجود دارد و دستاوردهای خوبی در دولت تدبیر و امید به دست آمده، مرهون تلاش مدیران ستادی، روسای فدراسیون ها، مدیران استانی و تک تک همکارانمان در وزارت ورزش و جوانان بوده است.

سلطانی فر با تاکید بر آرامش و همدلی به وجود آمده در مجموعه مدیریتی ورزش اظهار داشت: تلاش کردیم آرامش، همدلی و همگرایی در تمام سطوح مدیریتی ایجاد شود. هماهنگی بین مدیران کمیته­‌های ملی المپیک و پارالمپیک، ستادی، استانی و فدراسیون ها در این دوره بی نظیر است و موفقیت های کسب شده نتیجه همین همدلی و هم افزایی بوجود آمده است.

وی افزود: از دیگر دستاوردهای وزارت ورزش و جوانان در دولت تدبیر و امید جوانگرایی در بین مدیران است. کادر مدیریتی آینده کشور در این دوره شناسایی شدند و رشد یافتند. اکنون خیالمان راحت است که تا 2 دهه آینده این مدیران جوان تامین کننده آینده کشور در حوزه های ورزش و جوانان هستند.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: تلاش می کنیم در چند ماه آینده با تخصیص منابع و امکانات و حمایت و تعامل و همکاری بیشتر ورزشکاران، روسای فدراسیون ها، مربیان و دست اندرکاران کاروان ورزش کشورمان در بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو، افتخار آفرینی بیشتری برای ورزش کشور به دست آید. بخصوص که بخش قابل توجه اعتبارات فدراسیون های المپیکی در چند ماه آینده تخصیص می یابد و آیین نامه پاداش قهرمانان نیز اصلاح می شود تا انگیزه خوبی برای ورزشکاران کشورمان باشد.

سلطانی فر با اشاره به پرداخت کمک هزینه به ورزشکاران دارای سهمیه توکیو 1+2020 اظهار داشت: تمامی پاداش های قهرمانان تا پایان سال 98 پرداخت شده است.

وزیر ورزش و جوانان درباره خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نیز اظهار کرد: این دو مجموعه ورزشی در چهار و نیم سال گذشته بدون حتی یک ریال اعتبار دولتی، با اتخاذ تصمیمات درست و فعالیت کارگزاران خبره توانستند به خوبی جذب سرمایه کنند و بخش عمده بدهی های خود را پرداخت کنند. مراحل خصوصی‌سازی سرخابی‌ها از طرف وزارت ورزش و جوانان به اتمام رسیده است و حالا سازمان خصوصی سازی باید مراحل پایانی را انجام دهد. امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم، فرایند رسمی خصوصی سازی آغاز شود.

سلطانی فر خاطرنشان کرد: می بایست تمامی پروژه های نیمه تمام تا پایان فعالیت دولت تکمیل شود و کارنامه واقعی تلاش ها و دستاوردهای دولت تدبیر و امید را در حوزه ورزش و جوانان ارائه دهیم. این دستاوردها مرهون تلاش جامعه ورزش و جوانان است که با کسب افتخارات و موفقیت ها در رویدادهای سال جاری توامان خواهد شد.

ارسال نظر