کد خبر 386969

درخواست تاج از فیفا برای حل مشکل پرداخت مطالبات فوتبال ایران

مهدی تاج طی نامه‌ای به رئیس فدراسیون بین‌المللی‌ فوتبال فیفا ضمن انتقاد از تحریم‌های بی‌اساس آمریکا، خواهان رفع مشکل پرداخت مطالبات فدراسیون فوتبال ایران از سوی فیفا شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در نامه‌ای خطاب به «جیانی اینفانتینو» نوشت: «ضمن تقدیر و تشکر از ابراز محبت جنابعالی به فدراسیون فوتبال و اینجانب درباره موضوع ورود بانوان، مایلم مسائلی را درباره موضوعات مالی فدراسیون فوتبال به اطلاع شما برسانم.
همانظور که مستحضرید علی رغم پیگیری‌های مستمر فدراسیون فوتبال و دستورات مثبت جنابعالی هنوز هیچ‌گونه وجهی از سوی فیفا توسط فدراسیون فوتبال وصول نشده است.
این مشکل که تاکنون به دلیل تحریم‌های بی‌اساس آمریکا به فوتبال ما تحمیل شده است، مشکلات جدی را برای فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده است که حتی فدراسیون حقوق سرمربی تیم ملی و کادر فنی و پاداش بازیکنان را در دور جدید پرداخت نکرده است.
ادامه این روند مشکلات جدی را در مسیر رو به پیشرفت و گسترش فدراسیون فوتبال به وجود خواهد آورد.
انتظار من و خانواده بزرگ فوتبال کشور از جنابعالی این است که به هر شکل ممکن دستور فرمایید وجوه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران از طرف فیفا یا به کنفدراسیون فوتبال آسیا پرداخت شود و یا بانکی را متقاعد کنید تا این مهم جهت انتقال مرتفع گردد.
منتظر مساعدت و پاسخ فوری حضرتعالی در این باره هستیم.»

فدراسیون فوتبال مبلغی افزون بر ۶ میلیون دلار در فیفا پول بلوکه شده دارد که به دلیل شرایط تحریم این پول به حساب فدراسیون واریز نشده است.

مدت‌هاست که فدراسیون فوتبال با فیفا در حال مکاتبه و رایزنی است که پول‌های بلوکه شده به دست خود فدراسیون فوتبال برسد تا بخشی از مشکلات مالی این فدراسیون برطرف شود. 

با وجود رایزنی‌های متعدد فدراسیون فوتبال و حتی صحبت حضوری مهدی تاج با اینفانتینو رئیس فیفا هنوز هم این مشکل پابرجاست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر