کد خبر 364615

۵بازیکن در ازای ۱۰جدا شده از استقلال

با وجود اینکه جدایی ۱۰بازیکن از استقلال قطعی شده و تکلیف ۳بازیکن این تیم هم هنوز مشخص نشده فقط ۵بازیکن تا امروز جذب این تیم شده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مسئولان باشگاه استقلال بعد از حضور استراماچونی در تهران بلافاصله از خریدهای خود رونمایی کرده و تمرینات این تیم را آغاز کردند اما با وجود اینکه حدود 12 روز از آغاز تمرینات تیم استقلال می‌گذرد هنوز تکلیف تعدادی از بازیکنان این تیم مشخص نیست.

در زیر نگاهی به آخرین وضعیت بازیکنان بلاتکلیف استقلال و برخی از پست‌ها می‌اندازیم.

جانشین رحمتی کیست؟

با جدایی سید مهدی رحمتی از استقلال و پیوستن این بازیکن به پدیده شایعات زیادی در مورد جذب دروازه بان دوم مطرح شده است. از اکبر منادی گرفته تا کوروش ملکی، حامد لک و حتی دخسوس که البته تا امروز هیچکدام به سرانجام نرسید. منادی به پدیده رفت، دخسوس با مخالفت هیات مدیره مواجه شد، حامد لک نیز با واکنش استقلالی‌ها مواجه شد و کوروش ملکی هم در انتظار مسئولان استقلال است تا به او خبر بدهند!

روزبه چشمی

بازیکن ملی پوش استقلال بعد از منتفی شدن حضورش در الاهلی قطر در اردوی تیم ملی شرکت کرد ولی او هم هنوز تکلیف خود را با استقلال مشخص نکرده است. چشمی اگر چه با استقلالی ها در حال مذاکره است اما هنوز به نتیجه نهایی با این باشگاه نرسیده.

 آیاندا پاتوسی

بازیکنی که فصل گذشته درخشش قابل توجهی داشت و در نیم فصل گره استقلال را در خط هافبک باز کرد مدت‌ها است منتظر روشن شدن تکلیفش با این باشگاه است. پاتوسی در حال حاضر بازیکن کیپ تاون محسوب می‌شود ولی استقلالی‌ها باید 300 هزار دلار به باشگاه آفریقایی، 100 هزار دلار به خود این بازیکن و 50 هزار دلار به ایجنت او پرداخت کنند. در مجموع پاتوسی 500 هزار دلار نقد برای استقلال آب می‌خورد و با توجه به مشکلاتی که استقلال برای پرداخت طلب پروپیچ، پرداخت پیش قرارداد کادر فنی جدید، تسویه حساب با شفر و ... دارد کار ماندن پاتوسی را سخت کرده ولی به نظر می‌رسد استقلالی‌ها نمی‌خواهند به راحتی وی را از دست بدهند. تکلیف پاتوسی و استقلال در این هفته مشخص خواهد شد.

طارق همام

بازیکنی که در فصل گذشته توسط مجیدی کنار گذاشته شد حالا خواستار دریافت مطالباتش از استقلال شده است. این بازیکن در فصل گذشته چندین بار بر سر دریافت مطالبات خود با مسئولان باشگاه به مشکل خورد و حتی بعد از جام ملت‌های آسیا به بهانه مصدومیت با تاخیر در تمرینات این تیم شرکت کرد. حالا او تنها در صورتی به استقلال بر می‌گردد که مطالبات فصل قبل خود را دریافت کند در غیر این صورت قراردادی که با استقلال دارد را فسخ خواهد کرد.

علی کریمی

استقلال در پست کریمی بازیکنی مثل پاتوسی را هم در فصل گذشته داشت اما تکلیف کریمی هم مثل پاتوسیمشخص نیست. کریمی به مدیران استقلال اعلام کرده فصل آینده در ایران بازی نمی‌کند و مدیران این باشگاه هم مذاکره‌ای با وی انجام نداده اند.کریمی را هم با این شرایط باید بازیکن جدا شده استقلال بدانیم.

با این شرایط استقلالی‌ها به دنبال یک مهاجم هم هستند که البته مقدمات حضور این بازیکن در ایران فراهم شده است اما این تیم هنوز کمبودهایی نسبت به فصل قبل دارد. به طور مثال در خط هافبک تنها ریگی جذب شده و البته استقلالی‌ها به رضا آذری نیز اعتماد کرده اند اگر چه با حضور این تیم در مسابقات آسیایی و جدایی کریمی و نامشخص بودن وضعیت پاتوسی کاملا مشخص است که استقلال به هافبک نیاز دارد. نفراتی مثل، رحمتی، نورافکن، میثم تیموری، فرشاد محمدی مهر، علی کریمی،گادوین منشا، ایسما،منتظری، خسرو حیدری(خداحافطی کرده)، صیادمنش بازیکنانی هستند که از استقلال جدا شده اند و تکلیف 3 بازیکن(طارق، چشمی وپاتوسی) هم مشخص نیست.

با این شرایط مشخص نیست آیا بستن تیمی که حداقل تا امروز ناقص به نظر می‌رسد با صلاحدید استراماچونی بوده یا اینکه مسئولان این باشگاه خودشان تشخیص داده اند چنین تیمی در لیگ نوزدهم می‌تواند موفق شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر