کد خبر 412065

خبر خوش مدیرعامل شرکت مس برای سهامداران فلز سرخ؛

«فملی» در آستانه ثبت فروش ۲۰ هزار میلیارد تومانی در سال

دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران در دی ماه موفق به فروش ۲۷۲۲ میلیارد تومانی شد که با این میزان فروش از ابتدای سال جاری تا کنون فروش بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومانی را به ثبت رسانده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مس پرس، به گفته سعدمحمدی ثبت این میزان فروش در شرایطی که از یک سو شاهد شدت یافتن تحریم‌ها و از سوی دیگر شاهد کاهش 400 دلاری قیمت جهانی مس نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم کار دشواری بود که با یک برنامه‌ریزی قوی در صنعت مس محقق شد.

وی با اشاره به رشد 6 برابری فروش شرکت مس در دی‌ماه 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزود: همچنین، مقایسه فروش 10 ماهه سال جاری شرکت مس با مدت مشابه سال قبل نشان دهنده رشد 163 درصدی است.

مدیرعامل شرکت مس با تأکید بر اینکه در سال جاری برای اولین‌بار در تاریخ صنعت مس کشور، شاهد پیشی گرفتن فروش محصولات شرکت مس از میزان تولید هستیم گفت: این موضوع نشان‌دهنده این است که شرکت مس از نظر فروش مشکلی ندارد و مازاد نیاز داخل را می تواند حتی در شرایط سخت تحریم به فروش برساند. بنابراین باید هر چه سریع‌تر و مطابق با الگوی افزایش تقاضای جهانی تا 4 سال آینده فرصت‌های تولیدی خود را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر